"Mroczna Wieża: Wiatr Przez Dziurkę Od Klucza" (2012 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Pierwsze polskie wydanie powieści umieszczonej w universum Mrocznej Wieży. Sama książka nie wpływa na treść zawartą w zasadniczych siedmiu tomach, chociaż sam King umiejscawia ją gdzieś pomiędzy IV, a V tomem. Powieść pojawia się w szacie graficznej, odstającej od wszystkich poprzednich serii wydawniczych, a grafika okładkowa jest kopią wydania zza Oceanu.


Z okładki:

Powieść ze świata Mrocznej Wieży.


Dedykacja:

Dla Robin Furth oraz całej zgrai z wydawnictwa Marvel Comics

Tytuł oryginału: The Dark Tower: The Wind Through The Keyhole
Rok premiery oryginału: 2012
Rok premiery w Polsce: 2012

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2012
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracja na okładce: Ray Brown
Liczba stron: 400

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 140mm x 205mm
ISBN: 978-83-7659-749-2
Cena: 35,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

"Machina" (nr 31) [Czasopismo]


Ten numer "Machiny" jest częściowo poświęcony Stephenowi Kingowi. Merytorycznie tekst słaby, ale jak najbardziej zachęcający do lektury prozy Kinga więc wart odnotowania.
Tytuł: Machina
Rok wydania: 1998
Wydawca: Machina Press
Tłumaczenie: ------
Okładka: brak danych
Liczba stron: 148

Oprawa: Miękka
Format: 225mm x 275mm
"Zielona Mila" (2008 - Albatros) [Audiobook] - Stephen King


Jest to wersja audio powieści "Zielona Mila", którą czyta Zbigniew Zapasiewicz. Ukazała się ona jako płyta CD, oraz plik do ściągnięcia. Wersja CD posiada tekturowe etui oraz grafikę okładkową taką samą jak papierowa wersja książki.


Z okładki:

Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton jak również Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę. Dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę próbuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.
Tytuł oryginału: Green Mile
Rok wydania: 2008
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Czyta: Zbigniew Zapasiewicz
Format: MP3
Wydanie: Plik do pobrania, CD
Czas trwania: 15:35 h
ISBN: 978-83-7359-744-0
Cena: 25,20

Wszystkie polskie wydania książkowe tej pozycji: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

"Komórka" (2008 - Albatros) [Audiobook] - Stephen King


Jest to wersja audio powieści "Komórka", którą czyta Zbigniew Zapasiewicz. Ukazała się ona jako płyta CD, oraz plik do ściągnięcia. Wersja CD posiada tekturowe etui oraz grafikę okładkową taką samą jak papierowa wersja książki.


Z okładki:

Młody rysownik Clay Riddell ma powody do zadowolenia. Przed chwilą podpisał lukratywny kontrakt wydawniczy. W drodze do domu jest świadkiem budzących grozę wydarzeń. Elegancko ubrana kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Szaleństwo ogarnia każdego, kto odebrał telefon komórkowy. Tajemniczy sygnał, później nazwany Pulsem, nie niszczy aparatów, ale wyzwala agresywne, destrukcyjne skłonności. Świat ogarnia chaos; zaczyna się bezlitosna walka o przeżycie. Syn Riddella i jego żona przebywają poza Bostonem. Clay musi do nich dotrzeć, nim chłopiec użyje swojej komórki. Pieszo - komunikacja już nie funkcjonuje. Na będących w podobnej sytuacji wędrowców czyhają zombi, ofiary Pulsu. Zabijają nielicznych, którzy pozostali normalni. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

Tytuł oryginału: Cell
Rok wydania: 2008
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Zbigniew Królicki
Czyta: Zbigniew Zapasiewicz
Format: MP3
Wydanie: Plik do pobrania, CD
Czas trwania: 14:34 h
ISBN: 978-83-7359-745-7
Cena: 25,20

Wszystkie polskie wydania książkowe tej pozycji: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲