"Ostatni Bastion Barta Dawesa" (2005 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Richard Bachman (Stephen King)


Jest to wznowienie powieści, którą wydał Prószyński, mimo że lata wcześniej zapowiadało ją CIA. Kompletnie niczym nie różni się od poprzedniego, poza oprawą, która jest dla odmiany miękka. Książka ukazała się także w wznowieniu, w takiej samej oprawie, jednak już ze skrzydełkami i w najnowszej linii wydawniczej Kinga. Pozycja ta doczekała się również swojego wydania kieszonkowego.


Z okładki:

Bart Dawes uważa, że przegrał swoje życie. Dochodzi do wniosku, że jego los zawsze zależał od splotu nieszczęśliwych zbiegów okoliczności i złych wyborów. Najważniejsze sprawy: miłość, narodziny dziecka, praca – działy się jakby obok niego. Teraz widzi, jak znika dawny świat, w którym honor i uczciwość nie były pustymi słowami. Codziennie musi znosić głupotę i obłudę szefa, każdy nowy dzień dowodzi, że w małżeństwie również poniósł klęskę. Dlatego gdy bezduszna decyzja urzędników odbiera mu ostatnie rzeczy, dla których warto było żyć – małą pralnię i dom, decyduje, że się nie podda. Kupuje broń i rozpoczyna walkę o to, co najważniejsze…


Dedykacja:

Pamięci Charlotte Littlefield
Księga Przysłów 31:10-28

Tytuł oryginału: Roadwork
Rok premiery oryginału: 1981
Rok premiery w Polsce: 2002

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 2005
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Ilustracja na okładce: Jacek Kopalski
Liczba stron: 252

Oprawa: Miękka
Format: 120mm x 191mm
ISBN: 83-7469-103-4
Cena: 19,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

4 komentarze:

 1. Na stronie Prószyńskiego widnienie data 2002 jeżeli chodzi o tą książkę. Taka sama jak przy wydaniu z twardą okładką. Może wyszły obie jednocześnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na 100% nie. Nawet ISBN jest taki jaki mają pozycje Prósa z 2005 roku. Na ich www jest fake.

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie schylam głowę i skruszony wycofuje to co namazałem w pierwszym komentarzu ;) Kurcze, mogliby nie robić byków we własnych wydaniach :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkie dzięki za uwagę, bo mogę się zawsze w czymś pomylić lub najzwyczajniej nie wiedzieć, więc wszelkie uwagi dalej jak najbardziej wskazane:)

  OdpowiedzUsuń