"Sklepik Z Marzeniami" (2004 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Jest to pierwsze kieszonkowe wydanie tej pozycji w naszym kraju. Książka ukazała się w serii Literka z wydawnictwa Albatros i zachowuje zarówno jej format jak i szatę graficzną. Premierowo powieść ta ukazała się w tomach. Ukazało się także wznowienie w serii wydawniczej Pi. Książka ta posiada swoje klubowe wydanie ze Świata Książki, a także kolejne wznowienie pocketowe z Albatrosa.


Z okładki:

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarna magią? Jaka cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość - bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...


Dedykacja:

Dla Chrisa Lavina, który nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania - jedynie na te, które się liczą.

Tytuł oryginału: Needful Things
Rok premiery oryginału: 1991
Rok premiery w Polsce: 1996

Numer wydania w Polsce: III
Rok wydania: 2004
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Larry Rostant
Liczba stron: 672

Oprawa: Miękka
Format: 110mm x 175mm
ISBN: 83-7359-230-X
Cena: 12,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. czy aby twój egzemplarz na pewno jest z 2004 roku? bo podałeś isbn13, a ten wszedł dopiero w 2007 (w 2006 ksiązki były opatrywane zarówno isbn10 jak i isbn13). Ponadto jakoś mi nie pasuje kolor liter w tytule i na grzbiecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz absolutną rację:) Dzięki za zauważenie, bo po prostu skopiowałem dane z nowszego wydania jakie opisywałem i jest błąd z ISBN.

    To jest 1sze wydanie pocketowe z 2004 roku.
    Tutaj masz link do foto ze stroną stopki redaktorskiej: http://yfrog.com/af1003064j

    OdpowiedzUsuń