"Strefa Śmierci" (1999 - Prima) [Książka] - Stephen King


Jest to wznowienie w formacie kieszonkowym, powieści która swe poprzednie wydanie zawdzięcza również Primie, co widać choćby po użyciu miniatury tamtej grafiki okładkowej. Jednak premierę w naszym kraju tej pozycji, zafundował nam Phantom Press. To wznowienie posiada jeszcze stary tytuł, które uległ zmianie dopiero wraz z pojawieniem się wydania z Prószyńskiego i obowiązuje także w najnowszym z tego wydawnictwa. Pojawiło się także wznowienie w miękkiej oprawie w większym formacie niż prezentowany tutaj z tego samego wydawnictwa.
Jest to też ostatnia pozycja jaka ukazała się w serii wydań kieszonkowych z prozą Kinga w wydawnictwie Prima - tzw. żółtych pocketów.


Z okładki:

Młody nauczyciel Johnny Smith pada ofiarą groźnego wypadku samochodowego. W stanie śpiączki pozostaje kilka lat w szpitalu w oczekiwaniu na cud. Kiedy wreszcie odzyskuje świadomość, jest bogatszy o niezwykły talent - zdolność jasnowidzenia. Dzięki niemu będzie mógł zdemaskować seryjnego mordercę, a także przewidzieć tragiczny w skutkach pożar. Dar jasnowidzenia popchnie go w końcu do dramatycznej konfrontacji z charyzmatycznym i bardzo niebezpiecznym kandydatem na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych...


Dedykacja:

Dla Owena Kocham cię, stary byku

Tytuł oryginału: The Dead Zone
Rok premiery oryginału: 1979
Rok premiery w Polsce: 1993

Numer wydania w Polsce: III
Rok wydania: 1999
Wydawca: Prima
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Jacek Kopalski
Liczba stron: 432

Oprawa: Miękka
Format: 115mm x 180mm
ISBN: 83-7186-097-8
Cena: 13,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz