"Jazda Na Kuli " (2004 - Film) [DVD]


Ekranizacja opowiadania Kinga "Jazda na kuli", ze zbioru "Wszystko Jest Względne". Jak na Garrisa, wyszło zjadliwie, biorąc pod uwagę dość specyficzny klimat opowiadania, chociaż bez szału, bo jak zwykle w przypadku tego reżysera, bardzo topornie.
Jest to brytyjskie wydanie filmu. Posiada ono obraz w formacie panoramicznym, oraz dźwięk wielokanałowy. Niestety nie ma polskiej wersji językowej. Przeciętna okładka, oraz identyczny nadruk na płycie.
Film nigdy nie ukazał się w polskiej wersji językowej, na żadnym nośniku, ale był emitowany z lektorem, w jednej ze stacji TV.


Opis:

Akcja filmu dzieje się w czasie Halloween w 1969 roku. Jego głównym bohaterem jest student Alan Parker, który po zerwaniu z dziewczyną postanawia popełnić samobójstwo. Chłopak zmienia zdanie kiedy dowiaduje się, że jego ukochana matka miała wylew. Alan postanawia autostopem pojechać do rodzinnego domu. Podwozi go tajemniczy kierowca, który zdradza mu mroczne tajemnice swojego życia.

Tytuł oryginalny: Riding the Bullet
Rok premiery: 2004
Reżyseria: Mick Garris
Scenariusz: Mick Garris

Region: 2
Liczba płyt: 1
Czas trwania: 95 min.
Obraz: 16:9
Wersja PL: Brak


Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲
Audiobook powiązany z tą pozycją: ▼▲

2003


2 komentarze:

  1. Całkiem przyjemny film i w kilku miejscach można się wystraszyć:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie cierpię tego co Garris kręci, bo jest kiepskim reżyserem, ale czasem coś mu w miarę wyjdzie i tak jest w tym przypadku.

    OdpowiedzUsuń