"Charlie Ciuch-Ciuch" (2017 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Beryl Evans


Dość zaskakujące, polskie wydanie książeczki dla dzieci. Jest to kolorowa książka o lokomotywce dla dzieci, która istniała jedynie w świecie "Mrocznej Wieży", a dokładniej w jej trzecim tomie. Doczekała się jednak fizycznej publikacji. Nie istnieje autorka tej książeczki, ani wydanie z 1942 roku, a jednak zostało to wszystko podkreślone przy publikacji tak oryginalnej jak i polskiej.
Rewelacyjny ukłon w stronę fanów "Mrocznej Wieży", a jednocześnie normalna bajka dla dzieci, którą napisał sam King. Ładnie wydana i oprawiona, a polskie wydanie jest takie jak oryginalne.


Z okładki:

Po raz pierwszy w edycji z oryginalnymi rysunkami wzruszająca opowieść o parowozie Charliem Ciuch-Ciuch.
Z dumą przedstawiamy wydaną w 1942 roku kultową książkę – w nowym, przygotowanym specjalnie na tę okazję, tłumaczeniu Maciejki Mazan.
Historia Charliego, na pozór zwyczajnej „ciuch-ciuch-ciuchci”, i jego wielkiej przyjaźni z maszynistą Bobem z pewnością poruszy serca wielu dzieci (i dorosłych!), tak jak poruszyła Stephena Kinga i… jednego z bohaterów jego „Mrocznej wieży”. Aż chciałoby się spytać, kto naprawdę wymyślił tę historię.


Dedykacja:

książka nie ma dedykacji

Tytuł oryginału: The Charlie Choo-Choo
Rok wydania oryginału: 2016
Rok wydania w Polsce: 2017
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Ilustracja na okładce: Ned Dameron
Liczba stron: 24

Oprawa: Twarda
Format: 235mm x 209mm
ISBN: 978-83-8097-058-8
Cena: 29,90

Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz