Dość Istotne Pierdoły


Wszystkie opisane książki i filmy znajdują się w mojej biblioteczce.  

Wszystkie zdjęcia są zdjęciami które robiłem ja, więc ich jakość jest wątpliwa. Jeśli komukolwiek w czymkolwiek pomogą, to może je sobie skopiować i udostępniać, bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Wszystko to, co kryje się pod pojęciem "Z okładki" oznacza treść jaką umieścił wydawca na oprawie danego wydania i nie jest mojego autorstwa, ja jedynie spisałem to, co się tam znajdowało. Podobnie rzecz się ma pojęciem "opis" przy filmach. Treść jest skopiowana ze Stopklatki, lub Filmweb.

Liczenie numeru wydań i podział na takowe to moje widzimisię i oznacza, że nie uwzględnia dodruków, które w naszym kraju często traktuje się jako nowe wydanie, stąd np pockety Albatrosa podzieliłem na te z kolorowym grzbietem, z jednolitym, albo w nowej serii, ale wznowień z innym kolorem czcionki już nie, tak jak i nie uwzględniłem zmian czcionki na dodrukach z Prószyńskiego. Uwzględniłem jednak zmiany ujednolicające serię wydawniczą w przypadku Albatrosa.
Uwierzcie mi na słowo, że gdyby chcieć uwzględniać wszelkie detale, jak przesunięcie czcionki, lub jedynie zmiana numeru wydania na stopce redaktorskiej było by często po 3 dodatkowe książki wyglądające identycznie.

Wydań klubowych nie wlicza się do numeracji, więc traktuję je indywidualnie z odpowiednią adnotacją, podobnie ma się sprawa z serią Duże Litery. 
Podział na serie jest teoretyczny, gdyż nie ma oficjalnego i z racji tego, że gro wydawnictw które publikowały Kinga nie istnieje, nigdy takowego nie będzie.

Komplet wydawniczy zawiera wszystkie tytuły jakie się ukazały, z uwzględnieniem wznowień według mojej interpretacji, czyli jak w przypadku serii, ignoruję zmianę czcionki, lub jej koloru, jeśli ukazały się już dodruki/wznowienia z identyczną szatą graficzną. 

Dane konkretnej książki są spisane z okładki, ale zawsze może pojawić się błąd, nie należy więc traktować roku czy nr ISBN jak wykładnię, bo mogłem popełnić gafę, jednak wszelkie uwagi są wskazane.

Filmy podzielone są na trzy kategorie, jeśli chodzi o polską wersję językową. Jest na DVD/BR, pojawiła się na VHS, nie ma takowej. Nie uwzględniam tutaj czy dany film, lub serial był w polskiej TV z lektorem, ale nie można go nabyć na VHS, lub DVD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz