Po co to komu?


Z przerwami, mniejszymi lub większymi, bywałem i bywam na polskim forum Kinga. Nieodzownym wątkiem w rozmowach jest dzielenie się swoimi zbiorami. Ludzie na ogół czynią to niechętnie, zasłaniając się małą ilością pozycji, wstydem i cholera wie czym jeszcze.

Zdjęcia nielicznych kolekcji można znaleźć także na stronie Kinga. Niektóre zbiory rzeczywiście są imponujące, jednak ja zawsze twierdziłem i trwam uparcie przy swoim zdaniu, że każda jest wyjątkowa, ze względu, na serce, czas i pieniądze jakie ktoś poświęcił na jej zebranie.

Postanowiłem skatalogować to co mam, sukcesywnie zbierane przez spory kawałek czasu. Tak naprawdę traktuję to jako małą encyklopedię moich zbiorów. Jeśli informacje, zawarte tutaj pomogą komukolwiek, w zdobyciu jakiejś pozycji, to będzie mi miło, tym bardziej, że moja kolekcja składa się głównie z polskich wydań i to pierwszych, powiększona o wznowienia. Jeśli ktoś szuka wydań zachodnich, łącznie z tymi, zza wielkiej wody i wszelkich możliwych gadżetów, począwszy od zakładek, a na płytach nagrobkowych skończywszy, zapraszam do blogów Mando i Buriala, bo Ci ludzie mają przerażające wręcz ilości takich rzeczy i niezwykle bogate kolekcje. Ja skupiłem się na polskich wydaniach, jak pisałem wcześniej.


1 komentarz:

  1. Witam Cię serdecznie. Piszę właśnie bibliografię Stephena, która jest moją pracą semestralną na studia. Twoje zbiory i opisy niesamowicie pomagają mi w tworzeniu opisów bibliograficznych. Chciałabym, abyś napisał do mnie, jeśli to możliwe, ponieważ mogę mieć wkrótce kilka istotnych pytań. Chciałabym również umieścić wzmiankę o tobie oraz twoich zbiorach w przedmowie bibliografii, a odnośnik do blogspota jest niestety mało wiarygodnym linkiem jeśli chodzi o dodanie go do źródeł.
    Gdybyś miał chwilę oraz chęci to proszę, oto mój adres email: kaja.zuk@gmail.com. Z chęcią również podzielę się z tobą tym, co uda mi się naskrobać.

    OdpowiedzUsuń