"Czarny Dom" (2011 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King, Peter Straub


Kolejne wznowienie powieści, która jest kontynuacją "Talizmanu". Pierwsze wydanie posiadało twardą oprawę i należało także do wydawnictwa Prószyński. To wydanie, jak wszystkie, które się ukazały w ramach serii z logo wydawcy na grzbiecie, jest kopią poprzedniego, z minimalnymi zmianami na okładce.


Z okładki:

Dwadzieścia lat temu Jack Sawyer zawędrował do Terytoriów, by ocalić swoją matkę i jej Dwójniczkę przed śmiercią. Jack, były funkcjonariusz wydziału zabójstw policji Los Angeles, mieszka w małym mieście w Wisconsin, prowadząc spokojne życie. W okolicy dochodzi jednak do serii koszmarnych morderstw, przypominających popełnione kilka dziesięcioleci temu zbrodnie obłąkanego Alberta Fisha, a ich sprawca zostaje nazwany Rybakiem. Miejscowy komendant policji, przyjaciel Jacka, prosi go, by pomógł w śledztwie. Wkrótce rodzi się pytanie: czy zabójstwa te są dziełem psychopaty, czy też spokojnym miasteczkiem zawładnęła tajemnicza, złowroga siła? Jack wraz z nowymi przyjaciółmi będzie musiał szybko znaleźć na nie odpowiedź, w przeciwnym razie mogą zginąć kolejni ludzie. Wspólnie z Aniołami Piekieł rusza do walki z nieznanym, którego potęga przerasta wszelkie oczekiwania. Wynik tej próby sił do ostatniej chwili pozostanie niepewny.


Dedykacja:

Davidowi Gernterowi i Ralphowi Vinzianzy

Tytuł oryginału: Black House
Rok premiery oryginału: 2001
Rok premiery w Polsce: 2002

Numer wydania w Polsce: III
Rok wydania: 2011
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 648

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-7648-964-3
Cena: 42,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

1 komentarz:

  1. jedna z ładniejszych okładek z serii Prószyńskiego.
    szkoda tylko, że Chong nie robi również napisów, myślę że całość prezentowałaby się o wiele, wiele lepiej. bo niestety, ale w moim odczuciu biały font nie wygląda najlepiej.

    OdpowiedzUsuń