Post Zastępczy

I to by było na tyle, jeśli chodzi o książkowe pozycje, które ukazały się w naszym kraju.
Pewnie ktoś ma jeszcze jakieś stare wydanie z Prószyńskiego z logosami sponsorów z tyłu, tudzież bez, albo z nowych wznowień, identycznie wyglądające, ale z innym numerem ISBN. Ewentualnie, starego pocketa z Albatrosa z innym kolorem czcionki na grzbiecie.
Generalnie, na tym blogu są wydania we wszelkich szatach graficznych, wszystkich wydawców Kinga w Polsce. Wydaje mi się że to już wszystko, ale pewności mieć nie mogę.
Niemniej jednak, jeśli coś pominąłem, lub o czymś nie wiem, to wszelkie uwagi i wskazówki są jak najmilej widziane.

Dorzucę na bloga filmy na DVD, które posiadają polską wersję językową, czy to w postaci lektora, czy napisów. Te które nie posiadają swojego wydania DVD w naszym języku, ale ukazały się u nas na VHS, przedstawię we wspólnych postach. Nie widzę sensu przybliżania komukolwiek samych wydań VHS, którymi i tak nikt nie będzie zainteresowany, skoro istnieją w nowszym formacie, tyle że bez lektora lub napisów, a w sieci krążą chałupnicze wersje ze zmuxowanym audio w PL.
Dla fanów BR też coś wrzucę, ale bez szału, bo bieda straszna jeśli chodzi o "Kingowe" filmy.
Drobny kłopot jest z ekranizacjami, które są do nabycia na DVD, a nigdy nie były dostępne na naszym rynku w polskiej wersji, jednak część z nich była np. emitowana w TV, tyle że to zmartwienie na później.
Dodam też do zdjęć kolekcji półki z filmami.

W międzyczasie pojawią się kolejne wznowienia, tak z Albatrosa, jak z Prószyńskiego, więc na jakiś czas mam spokój jakie posty publikować co 5 dni, bo takie założenie mam od 1 stycznia.

Kiełkuje mi też pomysł, który pojawił się przy okazji filmów, z pokazaniem pozycji tak książkowych, jak komiksowych i filmowych, które nie ukazały się na naszym rynku, ale to temat do przemyślenia, ponieważ bardzo chciałbym uniknąć wydań niepolskojęzycznych.
Z drugiej strony, nie każdy wie, że King wydał album o gargulcach, napisał książkę o drużynie bejsbolowej, opowiadanie "Kosiarz trawy" jest w formie komiksu, a "Babcia" ukazało się na DVD, itp.

2 komentarze:

  1. brakuje "Po zachodzie słońca" z ksiezycem w tle :
    http://www.empik.com/po-zachodzie-slonca-king-stephen,prod9750014,ksiazka-p
    i ta Pani ma tez inna koszulkę na obrazku .

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma takiego wydania. To tylko projekt okładki.

    OdpowiedzUsuń