Pozycje opublikowane przez wydawnictwo "Albatros"


Wydawnictwo Albatros rozpoczęło publikację książek Kinga w 1999 roku, wydając "Zieloną Milę". Następnie ukazała się "Bezsenność" i "Cztery Pory Roku".
Na początek skromnie, ale dziś to jeden z dwóch czołowych wydawców Kinga w Polsce.
3 lata później, bo 2002 roku pojawiła się "Mroczna Wieża" wydawana sukcesywnie do 2006 roku, a w międzyczasie, inne tytuły.
Przez lata, wydania posiadały jednie miękką oprawę, jednak z czasem zaczęły się pojawiać i w twardej. Jednak początkowy entuzjazm, potencjalnego nabywcy tych wydań, został dość mocno ostudzony, poprzez zmianę formatu, który znacząco odbiega od pierwszych publikacji w ten sposób.
Ukazały się też audiobooki, początkowo w formie CD, jednak później wydawca zdecydował się na nośnik wirtualny i są do nabycia jedynie poprzez pobranie z internetu.
Sporym zaskoczeniem jest wydanie w naszym języku komiksu "Mroczna Wieża", a także dwóch boxów, z poszczególnymi tomami sagi, oraz powieścią z jej universum.

Cały komplet wydawniczy, to wymienione właśnie komiksy i wydania książek w formie audiobooków, oraz reszta publikacji podzielona na kilka serii wydawniczych.
Początkowo były to tytuły ukazujące się w serii Pi, oraz cała masa wydań kieszonkowych. Następnie wydania w ciut większym formacie w ramach różnych serii, oraz w twardej oprawie, na dwa różne sposoby. Co by nie mówić, różnorodność jest ogromna, tak w sposobie wydawania jak i w ilości pozycji.

Bez wątpienia, to wydawnictwo ma ogromny wpływ na publikację książek Kinga w naszym kraju, bo wystarczy wspomnieć o 13 premierach prozy Kinga, oraz bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę.
Grafiki okładkowe w tym wydawnictwie to osobny i kontrowersyjny temat.
Podobnie sprawa się ma, z identyfikacją wydań, ponieważ wydawca konsekwentnie liczy wszelkie własne dodruki, a ignoruje poprzednie wydania z innych wydawnictw.


Cały komplet wydawniczy prezentuje się tak:Zawartość Kompletu: ▼▲
2 komentarze:

  1. Albatros sukcesywnie wprowadza teraz najnowszą linię wydawniczą. M.in. odświeżono Uciekiniera.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekałem z dodaniem tej serii, bo były zapowiedziane kolejne tytuły, a cztery wydane, to troszkę za ubogo. Teraz jak jest już sześć i konkretne plany na kolejne tytuły, to dodałem.
    Dodatkowo nie miałem pojęcia jak ją nazwać, żeby było jasne o co chodzi. Zdecydowałem się na wersaliki jaki element wyróżniający.

    OdpowiedzUsuń