"Szpital Królestwo" (2004 - Serial) [DVD]


Serial będący amerykańską wersją dzieła Larsa von Triera. Scenariusz do większości odcinków napisał sam King. Wyszło jak wyszło.
Jest to polskie wydanie filmu, z naszą wersją językową w postaci napisów. Obraz panoramiczny, a dźwięk przestrzenny. Klimatyczna grafika okładkowa i nadruki na płytach. Całość, dodatkowo zapakowana w kartonowe etui.


Opis:

Amerykańska wersja głośnego serialu Larsa von Triera pt. "Królestwo". Historia rozgrywała się w ogromnym kompleksie szpitalnym noszącym nazwę Królestwo. W tym szpitalu, jak to w szpitalu, po korytarzach kręcą się lekarze, pacjenci... i duchy. W amerykańskiej wersji nie brakuje dziwnej staruszki, która uważa szpital za nawiedzone miejsce oraz dwójki bohaterów cierpiących na syndrom Downa, pracujących w kuchni, którzy znają prawdę o "Królestwie". Będzie też oczywiście grupa lekarzy, wokół których rozgrywać się będzie akcja filmu.

Tytuł oryginalny: Kingdom Hospital
Rok premiery: 2004
Reżyseria: Craig Baxley
Scenariusz: Stephen King

Region: 2
Liczba płyt: 4
Czas trwania: 595 min.
Obraz: 16:9
Wersja PL: Napisy


Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Widać ogromną pasję na Twej stronie. Ja, choć lubię Kinga, ograniczę się jedynie do interesujących mnie książek. Oczywiście na dany tytuł będzie przypadało u mnie jedno wydanie. :D A i swoją drogą. Ostatnio pojawiło się wznowienie Oczu Smoka. Z przyjemnością zobaczyłbym jak się ono prezentuje w zestawieniu ze starszym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie miałem jeszcze w ręce nowego wydania OS, ale okładka podobnie jak Zielona Mila to krok w tył w stosunku do serii z kropką. Po co było zmieniać tak dobre okładki... Oczy Smoka serii z kropką jest nadal w sprzedaży, więc polecam bo to najładniejsze wydanie, lepsze także od Prószyńskiego które ja mam.

    OdpowiedzUsuń