Seria Duże Litery z wydawnictwa "Prószyński i S-ka"


W 2013 roku wydawnictwo Prószyński, rozpoczęło nową serię wydawniczą, która jest formą małej rewolucji wydawniczej na naszym rynku, będącej ukłonem w stronę osób z problemami wzrokowymi. Zachodnie Large Print dotarło do naszego kraju. Pierwszą książką Kinga, która ukazała się w ramach tego projektu jest "Dallas '63".
Książki wydane w ten sposób, mają większy format niż zwykle, a większy rozmiar czcionki powoduje wzrost objętości, co zmusza do podziału na tomy, obszerniejsze pozycje.

Zarówno grafiki okładkowe, jak i zawartość książek, jest wierną kopią wydań premierowych. Jedyna różnica wizualna, poza wielkością książek, polega na braku skrzydełek okładkowych.
Do dziś ukazało się w ramach tej serii osiem pozycji, nowsze powieści jak "Doktor Sen" i "Przebudzenie", oraz leciwe "Lśnienie".

Jeśli chodzi o identyfikację numeru wydań, to jest ona niemożliwa. Na stopce redaktorskiej brak jest informacji o wydaniu, a widnieje jedynie rok wydania, nie ma nwet informacji, że jest do wydanie w ramach serii Duże Litery.

SERIA NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE JEST ZAKOŃCZONA I MOŻLIWE ŻE POJAWIĄ SIĘ KOLEJNE TYTUŁY!


Cała seria prezentuje się na dzień dzisiejszy tak:
Zawartość Serii: ▼▲6 komentarzy:

 1. Dodałem "Przebudzenie" i na dziś to komplet.

  OdpowiedzUsuń
 2. To i tak jesteś wyjątkiem, bo w takim formacie to chyba nikt nie kupuje książek, jeśli nie musi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałem "Bazar Złych Snów" i na dziś to komplet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodałem "Serca Atlantydów" i jest komplet.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałem "Carrie" i są wszystkie pozycje.

  OdpowiedzUsuń