"Mercy" (2014 - Film) [DVD]


Ekranizacja opowiadania Kinga "Babcia", ze zbioru "Szkieletowa Załoga". To już druga ekranizacja tego krótkiego tekstu. Pierwszą był jeden z odcinków "Strefy Mroku". Chociaż samo opowiadanie nie jest wybitne, to i tak kilka klas lepsze niż ta adaptacja.
Jest to amerykańskie wydanie filmu. Posiada ono obraz w formacie panoramicznym, oraz dźwięk wielokanałowy. Niestety nie ma polskiej wersji językowej. Okładka kiepska jak sam film, a nadruk na płycie skromny.
Film nigdy nie ukazał się w polskiej wersji językowej, na żadnym nośniku, ale był dostępny z lektorem na jednym z serwisów internetowych.


Opis:

Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Samotna matka i jej synowie pomagają schorowanej babci, która okazuje się wiedźmą.

Tytuł oryginalny: Mercy
Rok premiery: 2014
Reżyseria: Peter Cornwell
Scenariusz: Matt Greenberg

Region: 1
Liczba płyt: 1
Czas trwania: 79 min.
Obraz: 16:9
Wersja PL: Brak


Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲
Audiobook powiązany z tą pozycją: ▼▲

2011


4 komentarze:

 1. No całkiem to fajnie wygląda xd te standardowe 16:9 mi tu nie pasuje xd

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem słuszna uwaga. Tylko że nie za bardzo znam się na formatach obrazu i po prostu wrzucam do jednego worka, wszystko co jest panoramiczne, a do drugiego to co ma kwadratowy obraz.
  W ostateczności mogę wpisać to co na okładce dał wydawca, tylko często zamiast 16:9, czy 4:3 są jakieś dzikie kombinacje cyfr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Było polskie wydanie z lektorem, bez polskich napisów

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie było polskiego wydania z lektorem na DVD. Jeśli wiesz o takowym poproszę o linka do strony dystrybutora (kto nim był?). Film jest nowy, więc bez problemu powinien być dostępny jego zakup w takiej wersji.

  OdpowiedzUsuń