"Wielki Marsz" (1999 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Richard Bachman (Stephen King)


Pierwsze wznowienie tej powieści z wydawnictwa Prószyński. Pierwsze wydanie ukazało się dzięki wydawnictwu CIA. Po tymże wznowieniu, ukazało się także wydanie pocketowe, oraz w miękkiej oprawie, z okładką Chonga. Na okładce dominuje pseudonim pod jakim książka ukazała się w oryginale. To wydanie posiada całkiem nowego tłumacza, w przeciwieństwie do pierwszego wydania.


Z okładki:

Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz – meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.


Dedykacja:

Jimowi Bishopowi, Burtowi Hatlenowi i Tedowi Holmesowi

Tytuł oryginału: The Long Walk
Rok premiery oryginału: 1979
Rok premiery w Polsce: 1992

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 1999
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Ilustracja na okładce: Jacek Kopalski
Liczba stron: 244

Oprawa: Miękka
Format: 115mm x 185mm
ISBN: 83-7255-457-9
Cena: 20,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

2 komentarze:

  1. Tak jak pisałem u buriala tak i tu wspomnę, że było jeszcze jedno wznowienie tej książki, które dla zwykłego czytelnika wygląda tak samo, ale dla mnie jest bardzo ważne, bo posiada patronat sk.pl na tylnej okładce. Wydane było w mikroskopijnym nakładzie. Może dziś wrzucę do siebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pojęcia nie miałem o tym póki nie napisałeś u buriala i oglądałem dokładnie swoje wydanie, niestety nie ma na nim patronatu SK. Szkoda, bo miałebym odrobinę inne niż wszyscy.
    Swoją drogą dziwna sprawa, bo nie dawał Prós na wznowieniach, tym bardziej "dzwine" to wydanie było.

    OdpowiedzUsuń