Seria z tagline'm z wydawnictwa "Albatros"


W 2007 roku, wydawnictwo Albatros zaczęło publikować książki Kinga w ramach nowej serii wydawniczej. Na przestrzeni trzech lat, ukazało się w ten sposób 11 tytułów, w tym dwa które posiadają swoje wznowienia w jej ramach, więc na całość składa się 13 pozycji.
Pierwsze w tej serii ukazały się dwa tytuły, czyli "Komórka" i "Desperacja". Jednak w międzyczasie koncept graficzny uległ niewielkiej zmianie i obie pozycje doczekały się wznowień z ujednoliconą szatą graficzną.
Ostatnią książką w tej serii jest "Uciekinier", który ukazał się w 2010 roku, jednak tuż przed nim pojawiło się wznowienie dwóch najobszerniejszych powieści Kinga, czyli "Bastionu", oraz "To", więc choćby z tego tylko względu cała seria zasługuje na uwagę.

W ramach tej serii nie ukazały się jedynie wznowienia, bo są i dwie premiery na naszym rynku, czyli "Komórka" oraz "Po zachodzie słońca". Te dwie publikacje wyróżniają się całkowicie inną czcionką tytułową, więc nie da się ich przeoczyć. Jeden tytuł doczekał się kosmetycznej zmiany nazwy - "4 po północy". Ciekawostką jest też wznowienie po raz pierwszy w ramach tej serii zbioru "Cztery Pory Roku" właśnie pod takim tytułem w normalnym formacie, ponieważ od jego zmiany, pojawiały się wyłącznie wydania kieszonkowe.

Serię cechują miękkie oprawy ze skrzydełkami, tłoczne elementy grafiki okładkowej, pisane małą literą nazwisko i imię autora, oraz bardzo charakterystyczny tagline tuż pod nimi. Każda z książek na tyle okładki posiada prostą grafikę, symbolizującą daną pozycję.

Wydania, jak to bywa u Albatrosa są opisane bardzo skrupulatnie, czyli każde poprzednie, wraz z dodrukami zostało uwzględnione, więc pozycje które są kolejnymi wznowieniami, mają dosyć egzotyczne numery. Konsekwentnie są ignorowane wcześniejsze publikacje z innych wydawnictw, więc "Uciekinier" jest opisany jako I sze.


Tak prezentuje się w komplecie ta seria wydawnicza:

Zawartość Serii: ▼▲5 komentarzy:

 1. Po prostu pięknie! Jak zobaczyłem ten post chciałem się pochwalić, że również mam wszystkie książki z tej serii. Teraz wiem, że muszę dokupić wydania korekcyjne. Dzięki NoBoDy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prostu pięknie! Jak zobaczyłem ten post chciałem się pochwalić, że również mam wszystkie książki z tej serii. Teraz wiem, że muszę dokupić wydania korekcyjne. Dzięki NoBoDy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma za co. Niby tylko kosmetyczne zmiany ale rzucające się w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. czesc :)
  zauważyłem, że brakuje Ci z tej serii "Po zachodzie słońca" z księżycem w tytule"
  http://ecsmedia.pl/c/po-zachodzie-slonca-b-iext8609631.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta grafika z księżycem to tylko projekt, który nie ukazał się w druku.
  Albatros... i wszystko jasne.

  OdpowiedzUsuń