Pozycje opublikowane przez wydawnictwo "Zysk i S-ka"


Wydawnictwo Zysk i S-ka, wpisało się na listę polskich wydawców książek Kinga w 1997 roku, publikując powieść "Chudszy". Równo dekadę później pożegnało się z tym autorem wznawiając "Bastion".

Na dorobek publikacyjny, autorstwa Kinga, składają się cztery tytuły jakie ukazały się w ramach serii wydawniczej Kameleon, oraz wznowienie w formacie B5 powieści "Bastion", które ukazało się siedem lat po swojej premierze. Całość więc zamyka się w pięciu pozycjach książkowych. Dwa z tych czterech tytułów, to premiery na naszym rynku - przy czym jeden z nich to powieść jaką King wydał pod pseudonimem Bachman, a dwa to wznowienia, jednak nawet one są specyficzne. Pozycje pierwotnie opublikowane w tomach, doczekały się wydań jednotomowych.
Wznowienie "Bastionu" jest z kolei jedynym, jak do tej pory, wydaniem w większym formacie tej powieści, na naszym rynku.

Przy numeracji wydań, która znajduje się na stopce redaktorskiej nie uwzględnione zostały premierowe z Ambera, jednak konsekwencja przy numeracji własnych wznowień została zachowana.


Tak prezentuje się ten komplet wydawniczy:

Zawartość Kompletu: ▼▲Brak komentarzy:

Prześlij komentarz