Seria z kolorową kropką z wydawnictwa "Albatros"


Pod koniec 2010 roku wydawnictwo Albatros zmieniło szatę graficzną publikowanych tytułów, rozpoczynając tym samym nową serię wydawniczą, począwszy od wydania "Oczu Smoka" i kontynuując ją przez niemal dwa lata do 2012 roku.
W ramach tej serii, ukazało się dziesięć tytułów, z czego jeden premierowy, a mianowicie "Czarna Bezgwiezdna Noc", przy reszcie będących kolejnymi wznowieniami. Warto też wspomnieć o "Mrocznej Połowie", która posiada nowy przekład i jest ostatnią pozycją wydaną w ten sposób.

Już na pierwszy rzut oka, wydania w ramach tej serii wyróżniają się, głównie dzięki temu, że posiadają największy jak do tej pory format w jakim była publikowana proza Kinga w tym wydawnictwie.
Serię cechują miękkie oprawy ze skrzydełkami, tłoczone elementy grafiki okładkowej, niejednolity kolor czcionki okładkowej, oraz irytująca kolorowa kropka w nazwisku Kinga.
Większość pozycji posiada nowe grafiki okładkowe, zajmujące cały front okładki, w porównaniu z poprzednimi wydaniami, oraz białe grzbiety, przy czym nie wiedzieć czemu wyjątkiem jest "Komórka", mająca krwistoczerwony.
O ile imię autora jest pisane wielkimi literami, o tyle nazwisko, jak w poprzedniej serii wydawniczej jest pisane małymi.

Numeracja wydań jest konsekwencją liczenia wszelkich własnych dodruków, ale pomijania publikacji z innych wydawnictw, stąd liczby pojawiające się na stopce redaktorskiej są czasami imponujące i mylące.


Cała seria prezentuje się tak:

Zawartość Serii: ▼▲1 komentarz:

  1. Świetna seria wydawnicza. Szkoda, że tak mało pozycji w niej wydano.

    OdpowiedzUsuń