"Podpalaczka" (2015 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Jest to wznowienie tej powieści, ale pierwsze na naszym rynku w formie pocketa, a zafundowało je czytelnikom wydawnictwo Albatros. Grafika zdobiąca to wydanie jest identyczna z wydaniem w większym formacie z tego wydawnictwa. Książka zachowuje standard serii w jakiej się ukazała. Premierowo powieść ukazała się pod oryginalnym tytułem, następnie prawa do książki zdobyło wydawnictwo Prószyński i nastąpiła zmiana tytułu na obowiązujący do dziś, pomimo kolejnej zmiany wydawcy.


Z okładki:

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwolili sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – i zostali wyposażeni w niezwykłe umiejętności, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Wkrótce rodzina zostaje zmuszona do ucieczki. Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...


Dedykacja:

Pamięci Shirley Jackson, która nigdy nie musiała podnosić głosu.

Tytuł oryginału: Firestarter
Rok premiery oryginału: 1980
Rok premiery w Polsce: 1992

Numer wydania w Polsce: VI
Rok wydania: 2015
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Mikhail/Shutterstock
Liczba stron: 512

Oprawa: Miękka
Format: 110mm x 175mm
ISBN: 978-83-7985-618-3
Cena: 15,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

6 komentarzy:

 1. A nie miala byc ta ksiazka w normalnym wydaniu teraz a nie malym?

  OdpowiedzUsuń
 2. Miała być i będzie w większym formacie, pod koniec lipca. Pocketowe wydanie, tak jak i innych tytułów, Albatros wydał z partyzanta, bez jakiejkolwiek informacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czym się będzie różnić?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo już, że na pewno nie przodem. Może z tyłu grafika jakaś inna i zmieniony opis. Poczekam, zobaczę na żywo i jeśli nie ma zmian, tylko zwykły dodruk, jak w przypadku "Pana Mercedesa" to oleję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta nowa podpalaczka jest taka jak poprzednia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze jej nie widziałem, więc nie wiem, ale jeśli tak jest, to nie dodam jej na bloga bo to tylko dodruk z innym ISBN. Dzięki za info, sprawdzę i dam znać.

  OdpowiedzUsuń