"Amerykański Wampir 8" (2017 - Egmont) [Komiks]


Ósmy tom komiksu "Amerykański Wampir", to kontynuacja wątków z poprzednich tomów, tylko autorzy dość mocno odlecieli, zarówno dosłownie jak i w przenośni, patrząc na zawartość. Tom ten zawiera treść publikowaną wcześniej w oryginale, w formie sześciu zeszytów. Na naszym rynku, ukazało się wyłącznie to zbiorcze wydanie. Polskie wydanie tego tomu, jak i innych z tej serii, niczym nie odbiega od oryginalnej zbiorczej publikacji.


Z okładki:

Witajcie w latach sześćdziesiątych XX wieku. Dla Amerykanów, a zwłaszcza amerykańskich wampirów nastały burzliwe czasy! Podczas gdy reszta kraju z niepokojem obserwuje, jak komunizm rozlewa się po całym świecie, ocalała trójka Abominus americana - Pearl Jones, Skinner Sweet i Calvin Poole - toczy bitwę ze znacznie groźniejszym przeciwnikiem. Złem kryjącym się tuż pod stopami.
Szary Kupiec, najbliższy diabłu stwór, jaki stąpał po ziemi, przywołuje z trzewi planety pradawną bestię, pierwotne zło, które - jeśli zostanie uwolnione - pożre cały świat. Aby temu zapobiec, amerykańskie wampiry muszą podjąć walkę z Szarym Kupcem na dwóch frontach: w supertajnej rządowej twierdzy, znanej jako Obszar 51, i wysoko w górze - na orbicie okołoziemskiej!
Ale czy ich ambitny plan się powiedzie, skoro wśród nich działa zdrajca?

Tytuł oryginału: American Vampire Volume Eight
Rok premiery oryginału: 2016
Rok premiery w Polsce: 2017

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2017
Wydawca: Egmont
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Ilustracja na okładce: Rafael Albuquerque
Liczba stron: 168
Oprawa: Twarda
Format: 170mm x 265mm
ISBN: 978-83-281-1897-3
Cena: 69,99


Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

3 komentarze:

 1. Osobiście nie podoba mi się taka forma, ale niebawem pojawi się prenumerata większości dzieł Kinga w takim oto wydaniu - https://literia.pl/king

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdzie nie widziałem reklamy tej serii. Dzięki wielkie za informację.
  Trochę słabo że to tak dzielone na tomy i nie ma wszystkich książek. Okładki też średnie, ale komplet będzie się fajnie prezentował. Odległy termin ostatnich książek.
  Mimo wszystko zamówiłem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością obejrzę zdjęcia Twojej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń