"Druga polska książka o Kingu musi być lepsza, bo gorszej wydać się nie da." Tak napisałem o poprzednim projekcie tego autora. A jednak da się, bo można wziąć materiały z pierwszej książki, dołożyć jeszcze więcej tego co zbędne, z notatkami takich tuzów polskiej literatury jak Mróz i okrasić to jeszcze większą ilością samozachwytu.
Okładka i sposób wydania biją na głowę zawartość.
Z okładki:
Stephen King. Instrukcja obsługi to podróż po literackim i filmowym świecie twórcy To. Omówiono tu wszystkie książki, jakie wydał (oraz kilka tych, które chciał napisać), każdą adaptację filmową. Znajdziecie tu miniprzewodnik po miasteczku Castle Rock i historię powstania Mrocznej Wieży.
Stephen King. Instrukcja obsługi to także rozmowy z twórcami, którzy pracowali z Kingiem – Mickiem Garrisem (Lśnienie, Bastion), Peterem Straubem (Talizman, Czarny dom) Zakiem Hilditchem (1922), Tommym Lee Wallace’em (To) – czy z tymi, którzy stali się częścią ikonicznych adaptacji jego prozy, jak Lisa i Louise Burns, czyli bliźniaczki Grady z Lśnienia Kubricka. Amerykański rynek powieści grozy podsumowuje Robert McCammon, wyróżniony Nagrodą Brama Stokera twórca takich bestsellerów, jak Magiczne lata i Łabędzia pieśń (pięć milionów sprzedanych egzemplarzy).
Z kolei popularni pisarze (Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Robert J. Szmidt, Rafał Kosik, Mort Castle i Artur Cieślar) podzielili się opowieściami o ich „pierwszym razie z Kingiem” i o tym, co w jego twórczości najbardziej ich przeraża.
Dedykacja:
Książka nie ma dedykacji
Tytuł: Stephen King. Instrukcja obsługi
Rok wydania: 2019
Wydawca: Albatros
Ilustracja na okładce: Kasia Meszka
Liczba stron: 624
Oprawa: Twarda
Format: 130mm x 205mm
ISBN: 978-83-8125-542-4
Cena: 49,90
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz