Pozycje w miękkiej oprawie ze skrzydełkami z wydawnictwa "Prószyński i S-ka", bez loga wydawcy


W 2007 roku wydawnictwo Prószyński, rozpoczęło nową serię wydawniczą, która diametralnie różniła się od poprzednich.
Po zarzuceniu pomysłu publikacji w twardej oprawie, lub w większym formacie, wydawnictwo skierowało się w inną stronę. Nowa seria ograniczyła się tylko do miękkich opraw, jednakże był to większy format niż starsze publikacje, a okładki zyskały skrzydełka.

Autorem grafik w zdecydowanej większości przypadków jest V. Chong, a one same utrzymane są w jednej tendencji.
Początkowo tło grafiki okładkowej stanowiło element grzbietu, jednak w kolejnych pozycjach pomysł ten został zarzucony, podobnie jak kolorowa czcionka na grzbiecie i pozostałe wydania posiadają jedynie białą.

Seria została zakończona w 2011 roku, wraz z ukazaniem się wznowień w ramach kolejnej - która w zasadzie posiada jedynie kosmetyczne zmiany na grzbiecie w porównaniu z tą.
Na całość składa się 30 pozycji, co oznacza że zostały wznowione w ten sposób niemal wszystkie tytuły, jakie zostały wcześniej wydane przez to wydawnictwo, ale pojawiły się też i cztery pozycje premierowe, jak chociażby "Blaze", czy "Pod Kopułą".

Niewątpliwym atutem całej serii, jest ujednolicenie wydanych wcześniej już pozycji, częściowo w twardej, a częściowo w miękkiej oprawie i konsekwentna linia graficzna.

Jeśli chodzi o identyfikację numeru wydań, to jest ona niemożliwa. Na stopce redaktorskiej brak jest informacji o wydaniu, ale premiery różnią się od wznowień brakiem informacji o patronatach na tyle okładki. Podobnie jest w przypadku dodruków premierowych wydań. Dodatkowo, dodruki, posiadają informację o roku wydania i inne numery ISBN niż pierwsze wydania w ramach tej serii.


Kompletna seria wygląda tak:

Zawartość Serii: ▼▲7 komentarzy:

 1. brakuje Ci jednej pozycji-chodzi o 'Łowce snów',książka kończąca całą serie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta mała zmiana tytułu posta, rozwiewa wszelkie watpliwości, co chciałem opisać.
  Dzięki za uwagę, bo rzeczywiście mogłem wprowadzić w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie - czy książki, które ukazały się w tej serii da się jeszcze w Polsce kupić? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. W zasadzie tak, ale nie wszystkie w księgarniach. W kilku przypadkach pozostaje jedynie zakup z drugiej ręki.
  Kilka książek, jak np. Blaze, jest tylko w wydaniu bez loga na grzbiecie, a parę nie ukaże się z takim, bo wydawca stracił już prawa, np Podpalaczka i pozostaje szukanie używanych.
  Jeszcze inne są w obu wersjach i trzeba dobrze patrzeć, bo sami sprzedawcy często podają straszy numer ISBN dla najnowszych wydań.

  OdpowiedzUsuń
 5. @NoBoDy_FuN: dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
  Orientujesz się może do jakich tytułów wydawca stracił już prawo?
  Skupiłbym się wtedy na zebraniu tych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mroczna Połowa, Podpalaczka, Cujo, Pokochała Toma Gordona, Rok Wilkołaka, Worek Kości - to są pozycje które ukazały się bez logo na grzbiecie, a teraz Prószyński nie ma już do nich praw, więc na pewno nie wyda z logo na grzbiecie.
  Radziłbym też zakup Nocnej Zmiany, bo więcej jej nie będzie, tak z logo jak bez, a są obie wersje, oraz kieszonkowa. Prawa przejął Albatros i może być jak z Cujo, który jest w zapowiedziach od 2 lat, ale się nie ukazuje.

  OdpowiedzUsuń