"Pokochała Toma Gordona" (2008 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Drugie wydanie bardzo skromnej objętościowo powieści, która swoją premierę miała niemal dekadę przed prezentowanym, również dzięki wydawnictwu Prószyński. Pozycja ta ukazała się w serii wydań z miękkimi oprawami i skrzydełkami, a autorem grafiki okładkowej jest V. Chong. Książka otrzymała nowy tytuł wraz ze zmianą wydawnictwa.


Z okładki:

"Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce" - pisał Stephen King. Dziewięcioletnia Trish McFarland odkryła tę fundamentalną prawdę, kiedy gubi się w lesie, zboczywszy na chwilę ze szlaku, którym szła wraz z matką i bratem. Weekendowy spacer zamienia się w wielodniową samotną wędrówkę małej, ale rezolutnej dziewczynki, której przychodzi walczyć z głodem, gorączkowymi majakami, a przede wszystkim - brakiem nadziei, że koszmar kiedyś się skończy. Zwycięstwo nad "potworem zębatym" nie przychodzi jej łatwo - na szczęście ma potężnego sojusznika, który pomaga jej w najtrudniejszych chwilach. Nie każdy jednak może liczyć na taką pomoc, więc lepiej nie zbaczać ze szlaku...


Dedykacja:

Książkę tę poświęcam mojemu synowi Owenowi, który w końcu nauczył mnie o baseballu o wiele więcej, niż ja nauczyłem jego.

Tytuł oryginału: The Girl Who Loved Tom Gordon
Rok premiery oryginału: 1999
Rok premiery w Polsce: 1999

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 2008
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 192

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-7469-803-0
Cena: 24,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz