"Dziewczyna, Która Kochała Toma Gordona" (2013 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Premierowe wydanie tej powieści w Albatrosie. Dotychczasowe dwa należały do Prószyńskiego. Jest nowy tytuł i grafika okładkowa. Ten pierwszy, może i wierny oryginałowi, ale koszmarnie długi, a ta druga koszmarna sama w sobie, z imponującym lakierowanym fragmentem, imitującym panel podłogowy. Sama zawartość jest identyczna jak w poprzednich wydaniach. Pozycja zachowuje walory serii wydawniczej w ramach której się ukazała.


Z okładki:

Cudowna opowieść o odwadze, wierze w siebie i nadziei.


Dedykacja:

Książkę tę poświęcam mojemu synowi Owenowi, który w końcu nauczył mnie o baseballu o wiele więcej, niż ja nauczyłem jego.

Tytuł oryginału: The Girl Who Loved Tom Gordon
Rok premiery oryginału: 1999
Rok premiery w Polsce: 1999

Numer wydania w Polsce: III
Rok wydania: 2013
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Smailhodzic/Shutterstock
Liczba stron: 304

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 140mm x 205mm
ISBN: 978-83-7885-619-1
Cena: 31,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲

8 komentarzy:

 1. Co ten Albatros wyprawia? Gorszej okładki nie dało się już zrobić... Swoją drogą 13 października powyższy wydawca wydał także Marzenia i koszmary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka jaka jest, każdy widzi... a wydawca dalej swoje.
  Co do "Marzeń i Koszmarów", to nie wyrabiam się w czasie i przestrzeni, więc zaktualizowałem tylko serie wydawnicze wraz ze zdjęciami, a brakujące książki dodam później.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, mam pytanie dot. wyżej opisanej książki. Okładka jest koszmarna, to fakt, ale ostatnio natknęłam się na dziwne wydanie z Albatrosa, ponoć z marca 2013. Czy ktoś w ogóle ma tą książkę? Została rzeczywiście wydana, czy może to tylko projekt? Pozdrawiam :)
  http://merlin.pl/Dziewczyna-ktora-pokochala-Toma-Gordona_Stephen-King/browse/product/1,1272045.html
  http://www.taniaksiazka.pl/dziewczyna-ktora-pokochala-toma-gordona-stephen-king-p-389789.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Słusznie się domyśliłaś, że to tylko projekt okładki. Podobna sytuacja jest w pojedynczych księgarniach z Czarną Bezgwiezdną Nocą w miękkiej oprawie z białym tłem zamiast czarnego i Po Zachodzie Słońca z krwistym księżycem zamiast C w tytule.
  Pewnie są i inne pozycje, ale ja wiem tylko o tych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym, że Pokochała Toma Gordona z tą nieistniejącą okładką jest do kupienia na kilkunastu aukcjach na allegro i w wielu księgarniach internetowych ;) Podobnie jest z Marzeniami i koszmarami (wydanie najnowsze wrzesień 2013) i 4 po północy (wydanie listopad 2013). W kilku księgarniach można kupić obie pozycje w miękkich okładkach, a z tego co wiem, to Albatros wznowił je tyko w twardych...
   A tak w ogóle, to rewelacyjna ta Twoja kolekcja, można pozazdrościć :D

   Usuń
 5. To jest pokłosie stylu wydawania książek przez Albatrosa. Kilkukrotne zmiany terminów, oraz typu opraw i grafik. Sprzedawcy wystawiają z datami premier i okładkami wydawcy, a później są zmiany, za którymi nikt nie nadąża.
  Najpewniejsi w tym momencie są ci sprzedawcy i księgarnie, które dodają wznowienia Albatrosa dopiero po ich ukazaniu się. Może i są spóźnieni, ale nie mają w swojej ofercie wydań widmo.
  O ile problem jest z odnalezieniem starszych wydań Albatrosa, o tyle nowsze, są zamieszczone na jego stronie z finalnymi okładkami i datami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludziska :D co wy chceta od tej okładki ? :D co bardzo fajna jest wg mnie lepsza od tych poprzednich :D no db można by więcej lasku i tajemnicy pokazać ale jest dobrze !

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra, to będzie w kolejnym wydaniu, jeśli zostanie zachowany obecny projekt.
  Ta grafika jest po prostu okropna, a ta lakierowana imitacja deski, to już szczyt kiczu.

  OdpowiedzUsuń