Pozycje w twardej oprawie z czarnym grzbietem z wydawnictwa "Albatros"


W roku 2011, wydawnictwo Albatros rozpoczęło nową serię wydawniczą prozy Kinga, a mianowicie w twardej oprawie. Po ponad dekadzie, od premiery książki Kinga w tym wydawnictwie, ukazała się wydana w ten sposób pierwsza pozycja, czyli "Czarna Bezgwiezdna Noc".
W ramach tej serii, ukazały się jedynie cztery tytułu, z czego żaden nie jest premierowy, bo wspomniana "Czarna Bezgwiezdna Noc" jest opisana jako wznowienie, tak jak i kończąca serię "Mroczna Połowa". Seria już po roku zakończyła się, jednak wydawca przeszedł płynnie do kolejnej, w twardych oprawach, niestety zmniejszając format książek.

Wydania składające się na serię wyróżniają się, zarówno dzięki oprawie, jak i czcionce okładkowej. Serię cechują twarde oprawy, tłoczona czcionka okładkowa, oraz czarne grzbiety. Część książek z tej serii posiada nowe grafiki okładkowe.

Numeracja wydań jest konsekwencją liczenia jedynie własnych i pomijania publikacji z innych wydawnictw, stąd liczby pojawiające się na stopce redaktorskiej są mylące.


Cała seria prezentuje się tak:

Zawartość Serii: ▼▲Brak komentarzy:

Prześlij komentarz