"Bastion" (2011 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Ponad dekadę po premierze na naszym rynku, najobszerniejszej powieści Kinga, ukazuje się jej wydanie w twardej oprawie. Wprawdzie sama zawartość, łącznie z grafiką okładkową, jest kopią poprzedniego wydania, które ukazało się również nakładem wydawnictwa Albatros, jednak oprawa rekompensuje te mankamenty. Książka ukazała się w ramach serii wydań w twardej oprawie i pomimo, iż nie jest gabarytowo większa, od wznowienia nakładem wydawnictwa Zysk, to i tak imponuje rozmiarami.


Z okładki:

Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej. Apokaliptyczny thriller zainspirowany "Władcą Pierścieni" Tolkiena, najdłuższa powieść Kinga.
Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. W Ameryce podzielona ludzkość formuje dwa obozy - wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Boulder w Kolorado, i rządzoną przez psychopatów i kryminalistów brutalną dyktaturę w Las Vegas w Nevadzie. Każdy z obozów postrzega drugi jako zagrożenie dla swojego istnienia. Konfrontacja miedzi siłami Dobra i Zła staje się nieuchronna. Epidemia budzi w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu dochodzą najniższe, najbardziej prymitywne instynkty. Czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo mają sznsę w tym przerażającym starciu?


Dedykacja:

Dla Tabby - skarbnicy cudów.

Tytuł oryginału: The Stand
Rok premiery oryginału: 1990
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: IV
Rok wydania: 2011
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: Sara Lazzeroni
Liczba stron: 1168

Oprawa: Twarda
Format: 145mm x 210mm
ISBN: 978-83-7659-784-3
Cena: 53,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz