"Bastion" (2017 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Pojawiła się Kolekcja Mistrza Grozy, zawierająca niemal wszystkie książki Kinga, jakie się ukazały na naszym rynku wydawniczym. Niestety brakuje w tej kolekcji kilka pozycji, między innymi "Bastionu". Wydawnictwo Albatros wyszło na przeciw czytelnikom i opublikowało powieść w identycznej szacie graficznej, jak wspomniana seria wydawnicza.
Jest to kopia poprzedniego wydania, z identyczną grafiką okładkową tylko w innych odcieniach.
Zarówno formatem, jak i szatą graficzną idealnie pasuje do wydań w ramach Kolekcji Mistrza Grozy.


Z okładki:

Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Zaczyna się niewinnie - od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. W Ameryce podzielona ludzkość formuje dwa obozy - wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Kolorado i brutalną dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła wszystko, co najgorsze. Czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo mają szansę w nieuniknionym starciu z ludźmi o najbardziej prymitywnych instynktach? Konfrontacja miedzi siłami Dobra i Zła staje się nieunikniona.


Dedykacja:

Dla Tabby - skarbnicy cudów.

Tytuł oryginału: The Stand
Rok premiery oryginału: 1990
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: VII
Rok wydania: 2017
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: David Ridley/Arcangel Images
Liczba stron: 1168

Oprawa: Twarda
Format: 125mm x 200mm
ISBN: 978-83-6578-169-7
Cena: 45,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

4 komentarze:

 1. Mimo wszystko wolę standardowe wydanie. Ta cała kolekcja w ogóle mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamysł fajny, format i oprawa też, szkoda tylko podziału na tomy i tego że nie będzie wszystkich książek. Jednak taki ukłon Albatrosa w stronę ludzi którzy zdecydowali się na zakup kolekcji bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie to raczej Albatros trochę obraził klientów pokazując im, że można nawet takie cegły wydać bez konieczności dzielenia książek na tomy, no ale biznes wiadoma, kasa musi się zgadzać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba wydawnictwa zgodziły się na taki a nie inny sposób publikacji w serii KMG. Wolę takie wydanie "Bastionu" niż podzielone na tomy żeby pasowało do serii.

   Usuń