"Bastion" (2017 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Pojawiła się Kolekcja Mistrza Grozy, zawierająca niemal wszystkie książki Kinga, jakie się ukazały na naszym rynku wydawniczym. Niestety brakuje w tej kolekcji kilka pozycji, między innymi "Bastionu". Wydawnictwo Albatros wyszło na przeciw czytelnikom i opublikowało powieść w identycznej szacie graficznej, jak wspomniana seria wydawnicza.
Jest to kopia poprzedniego wydania, z identyczną grafiką okładkową tylko w innych odcieniach.
Zarówno formatem, jak i szatą graficzną idealnie pasuje do wydań w ramach Kolekcji Mistrza Grozy.


Z okładki:

Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Zaczyna się niewinnie - od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. W Ameryce podzielona ludzkość formuje dwa obozy - wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Kolorado i brutalną dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła wszystko, co najgorsze. Czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo mają szansę w nieuniknionym starciu z ludźmi o najbardziej prymitywnych instynktach? Konfrontacja miedzi siłami Dobra i Zła staje się nieunikniona.


Dedykacja:

Dla Tabby - skarbnicy cudów.

Tytuł oryginału: The Stand
Rok premiery oryginału: 1990
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: VII
Rok wydania: 2017
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: David Ridley/Arcangel Images
Liczba stron: 1168

Oprawa: Twarda
Format: 125mm x 200mm
ISBN: 978-83-6578-169-7
Cena: 45,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Mimo wszystko wolę standardowe wydanie. Ta cała kolekcja w ogóle mnie nie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zamysł fajny, format i oprawa też, szkoda tylko podziału na tomy i tego że nie będzie wszystkich książek. Jednak taki ukłon Albatrosa w stronę ludzi którzy zdecydowali się na zakup kolekcji bardzo dobry.

    OdpowiedzUsuń