"Śpiące Królewny" (2017 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King, Owen King


Pierwsze w naszym kraju, wydanie powieści Stephena Kinga i jego syna Owena, ukazało się tuż po światowej premierze. Książka ukazała się w ramach serii miękkich opraw ze skrzydełkami, z logo wydawcy na grzbiecie.
Jest to pierwsza tak długa praca ojca i syna i niestety w porównaniu z krótką formą, jaką było wspólne opowiadanie, napisane z drugim synem, jest bardzo słabo.
Dziwaczna grafika okładkowa obejmuje zarówno front jak i tył oprawy, a krwisty kolor czcionki tytularnej wyróżnia książkę od innych z tej serii wydawniczej.


Z okładki:

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść Śpiące królewny to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.


Dedykacja:

Pamięci Sandry Bland

Tytuł oryginału: Sleeping Beauties
Rok premiery oryginału: 2017
Rok premiery w Polsce: 2017

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2017
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Ilustracja na okładce: Ryszard Wojtyński
Liczba stron: 736

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-8123-042-1
Cena: 49,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz