Pozycje w twardej oprawie z białym grzbietem z wydawnictwa "Albatros"


W roku 2012, wydawnictwo Albatros rozpoczęło nową serię wydawniczą prozy Kinga, w twardej oprawie, w odrobinę mniejszym formacie niż poprzednio. Pierwszymi pozycjami były wznowienia "Bastionu", oraz "To", będące kopią poprzednich wydań w takim formacie, pomijając gabaryty.
Do teraz, w ramach tej serii, ukazało się trzynaście tytułów, z czego żaden nie jest premierowy, bo wszystkie są wznowieniami. Nawet "Worek Kości", pomimo, że jest pierwszym wydaniem w twardej oprawie na naszym rynku, jak i "Podpalaczka", a na dokładkę posiada nowe tłumaczenie, w stosunku do poprzednich wydań. "Pokochała Toma Gordona" doczekała się zmiany tytułu. Natomiast "To" oraz "Bastion" i "Pan Mercedes"zostały wydane dwukrotnie, z różnymi okładkami. Na całość składa się więc szesnaście pozycji.

Wydania wchodzące w skład serii, wyróżniają się, zarówno dzięki oprawie, jak i czcionce okładkowej. Serię cechują twarde oprawy, tłoczona czcionka okładkowa, oraz białe grzbiety. Część książek z tej serii posiada nowe grafiki okładkowe.

Numeracja wydań jest konsekwencją liczenia jedynie własnych i pomijania publikacji z innych wydawnictw, stąd liczby pojawiające się na stopce redaktorskiej są mylące.

SERIA NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE JEST ZAKOŃCZONA I MOŻLIWE ŻE POJAWIĄ SIĘ KOLEJNE TYTUŁY!


Cała seria na dzień dzisiejszy prezentuje się tak:
Zawartość Serii: ▼▲12 komentarzy:

 1. Szkoda, że grzbiety nowszych tytułów mają jedynie czarne napisy :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Troszkę wydawca poszedł na łatwiznę, bo początkowo tło, ze zdjęciem Kinga, z tyłu było co książka w innym kolorze i napisy na grzbiecie w takim samym. Teraz do ostatnich okładek, daje to samo czarne tło i czarne napisy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda. W dodatku widzę, iż każda pozycja jest różnej wysokości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wznowienie Mercedesa i Bezgwiezdnej nocy w twardej oprawie juz jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dodam ich do tej serii, bo raz różnią się grzbietem, a dwa ta oprawa dalece odbiega od określenia jako twarda. Niczym nie ustępuje temu co zostaje jak się papier toaletowy skończy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodałem "Znalezione Nie Kradzione" i na dziś to komplet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiadomo czy beds jakies nowe wznowienia w tym stylu

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nic mi nie wiadomo, a sam Albatros, tradycyjnie niekonsekwentny. Do tej pory własne premiery, oraz premierowe wznowienia, czyli to co przechwycił po Prósie, wydawał na dwa sposoby, między innymi w twardej. Teraz wydał "Blaze" i "Ostatni Bastion B D", ale tylko w miękkiej. Takie badziewie, jak "Pokochała Toma Gordona" potrafił wznowić też w twardej oprawie, a nowszych zdobyczy nie.
  Jeśli bardzo zależy Ci na tej informacji, to możesz @ albo na F zapytać Albatrosa. Teraz tam jest inne podejście do czytelników, niż kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dodałem brakujące książki i na dziś to wszystkie 16.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wczoraj udało mi się zakupić "Sklepik z Marzeniami" w dobrej cenie (12 złotych) właśnie w twardej oprawie i jakie było moje zdziwienie jak postawiłem je w domu na półce i okazało się, że jest jakieś pół centymetra niższa od "To" z niby tej samej serii wydawniczej. Dziwna taka jakaś niekonsekwencja ze strony wydawcy, że nie trzyma się jednego konkretnego wymiaru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać na zdjęciach u mnie jak różna jest wysokość książek. Dziwne jest to, że te same tytuły mają różną wysokość.
   A cena zakupu bardzo niska, gratuluję!

   Usuń