"Bastion" (2012 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Wznowienie w twardej oprawie które jest odrobinę mniejsze od poprzedniego wydania i posiada dla odmiany biały grzbiet. Sama zawartość, łącznie z grafiką okładkową, jest kopią jeszcze wcześniejszego wydania, które ukazało się również nakładem wydawnictwa Albatros. Książka została wydana w ramach serii wydań w twardej oprawie, aczkolwiek w mniejszym formacie niż poprzednie publikacje.


Z okładki:

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora. Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy, zainspirowana Władcą Pierścieni Tolkiena.
Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. W Ameryce podzielona ludzkość formuje dwa obozy - wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Boulder w Kolorado, i rządzoną przez psychopatów i kryminalistów brutalną dyktaturę w Las Vegas w Nevadzie. Każdy z obozów postrzega drugi jako zagrożenie dla swojego istnienia. Konfrontacja miedzi siłami Dobra i Zła staje się nieuchronna. Epidemia budzi w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu dochodzą najniższe, najbardziej prymitywne instynkty. Czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo mają sznsę w tym przerażającym starciu?


Dedykacja:

Dla Tabby - skarbnicy cudów.

Tytuł oryginału: The Stand
Rok premiery oryginału: 1990
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: V
Rok wydania: 2012
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: Sara Lazzeroni
Liczba stron: 1168

Oprawa: Twarda
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7659-914-4
Cena: 50,40


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

5 komentarzy:

 1. omg, nie szkoda Ci kasy na książkę którą masz i się różni tylko kolorem grzbietu ? ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutnie nie. Tak jak trudno to niektórym zrozumieć, tak naprawdę ciężko mi wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się cieszę, że kolekcjonujesz książki Kinga, choć ja też bym tak nie czynił, ale dzięki Tobie mogę sobie obejrzeć całą kolekcję. Ja zamierzam mieć tylko te książki, które są z najnowszych wydawnictw oraz takie, jakie zdołają mnie sobą zainteresować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koncepcji zbierania jest tyle, ilu ludzi to czyniących. Każdy wedle własnego klucza. Byle by mieć do tego dystans i znać umiar, jak we wszystkim w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń