"Smętarz Dla Zwierzaków" (1989 - Film) [DVD]


Ekranizacja powieści "Cmętarz Zwierząt", ukazała się u nas pod takim tytułem, pod jakim pierwotnie była publikowana. Jak to z ekranizacjami Kinga bywa, jeśli on sam się do nich dotknie, to nie wyjdzie nic ciekawego.
Bardzo przeciętna produkcja, będąca jedynie zbyt dosłownym skrótem doskonałej książki.
Polskie wydanie ogranicza się do umieszczenia naklejki, z opisem w ojczystym języku, na brytyjskim wydaniu, posiadającym polskie napisy.
Obraz panoramiczny, dźwięk oryginalny przestrzenny, ale średnia grafika i minimalistyczny nadruk na płycie, oraz chamska naklejka na okładce, z polskim opisem, czynią wydanie kiepskim.


Opis:

Louis Creed, jego żona Rachel i dwójka małych dzieci Ellie i dwuletni Gage przeprowadzają się do małej wioski w stanie Maine w USA, gdzie Louis ma objąć stanowisko lekarza na pobliskim uniwersytecie. Creedowie uważają, że nic lepszego nie mogło ich spotkać - piękna, pełna zieleni okolica i wspaniały wielki dom. Pewnego dnia mała Ellie zauważa tajemniczą ścieżkę, wiodącą do lasu. Okazuje się, że ścieżka prowadzi na cmentarz, na którym zrozpaczone dzieci przez lata grzebały swoje zwierzęta zabijane przez rozpędzone ciężarówki.

Tytuł oryginalny: Pet Sematary
Rok premiery: 1989
Reżyseria: Mary Lambert
Scenariusz: Stephen King

Region: 2
Liczba płyt: 1
Czas trwania: 98 min.
Obraz: 16:9
Wersja PL: Napisy


Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Książka powiązana z tą pozycją: ▼▲
Audiobook powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz