"Czarna Bezgwiezdna Noc" (2014 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Bardzo nietypowe wznowienie zbioru nowel, które ukazało się w pakiecie z powieścią "Pan Mercedes". Książka zyskała nową grafikę okładkową, będącą plakatem filmowym, ekranizacji jednej z nowel - "Dobranego Małżeństwa". Na dokładkę wydanie zostało wzbogacone o nowelę "Pod Psem", które ukazało się poza naszymi granicami już po premierze zbioru, w nowszym, rozszerzonym wydaniu. Jest to polska premiera tego opowiadania.
Książka posiada osobliwą oprawę. Ni to miękką, ni to twardą (wbrew informacji wydawcy że to takowa), oraz dodatkową miniaturę na grzbiecie.


Z okładki:

Pięć utworów ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich, Dobrego małżeństwa, w 2014 r. nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią. Autorem scenariusza jest sam Stephen King.
W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek... To motto przyświecające całej twórczości Kinga, a do czterech minipowieści składających się na ten tom odnosi się w sposób szczególny. Ich bohaterami są bowiem ludzie, którzy popełnili morderstwo - z chęci zysku, z zemsty, żeby sprawić sobie przyjemność albo dlatego, że tak się akurat złożyło.
W opowiadaniu Pod psem autor w pewnym sensie odwraca sytuację, i czyni to z właściwą sobie wirtuozerską przewrotnością.


Dedykacja:

Dla Tabby, ciągle
Tytuł oryginału: Full Dark, No Stars
Rok premiery oryginału: 2010
Rok premiery w Polsce: 2011

Numer wydania w Polsce: IV
Rok wydania: 2014
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki, Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Anderson Collins
Liczba stron: 514

Oprawa: Zintegrowana
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7885-533-0
Cena: 49,90 (w pakiecie z "Pan Mercedes")


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

7 komentarzy:

 1. Co za DEBILE pracują w tym albatrosie żeby znowu zmieniać formę grzbietu... nosz krew mnie zalewa jak widzę takie fuszerki. Znowu całość pasuje jak pięść do nosa... ehh, nie mam siły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie nie jest częścią żadnej serii. Chcesz mieć serię to kup se inne wydanie. Poza tym nie pogniewałbym się gdyby kolejne książki tak wydawali.

   Usuń
  2. Nawet jeśli nie jest wydawane jako część serii to irytującym jest to, że wydają kolejny raz książkę z innym grzbietem. U Prószyńskiego na szczęście nie ma takich problemów... czyli jednak da się. Miejmy nadzieje że szybko wyjdzie reedycja "pasująca do serii"

   Usuń
 2. Też mnie to denerwuje, że ciągle wprowadzają nowe wydania. Przez takie zachowanie nie da się skompletować sensownej ilości książek. Nie ma jednolitości. Wolę Prószyńskiego. Jest bardziej stabilny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spokojnie, za jakiś czas będzie na pewno CBN pasująca do serii. Tak jak Wiatr przez dziurkę od klucza w pakiecie wyszło w innym formacie, a normalna wersja pasująca do serii też się ukazała

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby. W każdym razie ja robię sobie przerwę od Kinga. Czuję przesyt i potrzebuję przerwy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma w tym nic złego, że inna szata. To są tylko dwie pozycje, wydane w fajnym tandemie z kartonowym etui. Mimo, że ta oprawa jest cienka jeśli chodzi o grubość, to ładniejsza niż przy boxach Mrocznej Wieży. Wolę taką pseudo twardą oprawę, ale szyte strony, niż miękką i klejone.

  OdpowiedzUsuń