"Przebudzenie" (2014 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Wznowienie powieści, które okazało się niemal równocześnie z pierwszym wydaniem i do nabycia było jedynie w sieci księgarni Matras. Książka posiada oprawę zintegrowaną i poza nią nie różni się niczym od premierowego wydania.


Z okładki:

Ponad pół wieku temu do niedużej miejscowości w Nowej Anglii przyjeżdża nowy pastor, Charles Jacobs. Wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę pastora spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.
Jamie Morton ma własne demony. Od wielu lat wiedzie tułaczy żywot rockandrollowego muzyka, uciekając od rodzinnego dramatu. Uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany ponownie spotyka Charlesa Jacobsa. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie" ma wiele znaczeń.


Dedykacja:

Tę książkę dedykuję ludziom, którzy w dużej części zbudowali mój dom: Mary Shelley Bramowi Stokerowi H.P. Lovecraftowi Clarkowi Ashtonowi Smithowi Donaldowi Wandrei Fritzowi Leiberowi Augustowi Derlethowi Shirley Jackson Robertowi Blochowi Peterowi Straubowi oraz ARTHUROWI MACHENOWI, którego opowiadanie Wielki Pan Bóg zapadło mi w pamięć na całe życie.

Tytuł oryginału: Revival
Rok premiery oryginału: 2014
Rok premiery w Polsce: 2014

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 2014
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 536

Oprawa: Zintegrowana
Format: 160mm x 210mm
ISBN: 978-83-7961-118-8
Cena: 49,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

2 komentarze:

  1. Wyszedł audiobook i wydanie w tym dużym formacie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie dzięki za informację, trzymam w miarę możliwości rękę na pulsie. Audiobook już posiadam i jakiś taki dziwny ten lektor, ale muszę sobie wystrugać jakąś okładkę samemu nim dodam na bloga. Wielkie Litery już mam, ale dodam najpierw ostatni sezon "Martwej Strefy", a później "Przebudzenie".

    OdpowiedzUsuń