"Gra Geralda" (2016 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Jest to kolejne wznowienie w formacie kieszonkowym powieści, która w pierwszym wydaniu ukazała się nakładem wydawnictwa Prima. Pozycja ta posiada wydanie klubowe ze Świata Książki, w twardej oprawie z obwolutą. To wznowienie, pomijając kosmetyczne zmiany koloru grzbietu oprawy, jest wierną kopią poprzednich, począwszy od treści, a na grafice okładkowej skończywszy. Ukazało się też wydanie tej pozycji w większym formacie z wydawnictwa Albatros, w serii Pi z identyczną grafiką.


Z okładki:

Niektórzy zarzucają Stephenowi Kingowi, że nie potrafi pisać o kobietach. W Grze Geralda nie po raz pierwszy Mistrz Horroru udowadnia, że się mylą. Pisze o kobiecie postawionej w sytuacji ekstremalnej. I jak on to robi!
Gerald Burlingham, chcąc dodać trochę pieprzu do małżeńskiego seksu, zabiera swoją żonę Jessie na odludzie w Maine. Kiedy Jessie przestaje się podobać brutalna zabawa, postanawia ją przerwać. A wtedy domek letniskowy staje się sceną grozy. Przykuta do łóżka kobieta zostaje sama. Nie licząc trupa męża. Tego, co czyha w mroku. I tego, co czai się w niej samej.


Dedykacja:

Książkę tę dedykuję, z wyrazami miłości i podziwu, sześciu dobrym kobietom: Margaret Spruce Morehouse, Catherine Spruse Graves, Stephanie Spruce Leonard, Anne Spruce Labree, Tabithie Spruce King, Marcelli Spruce

Tytuł oryginału: Gerald's Game
Rok premiery oryginału:
1992
Rok premiery w Polsce:
1994

Numer wydania w Polsce:
VII
Rok wydania:
2016
Wydawca:
Albatros
Tłumaczenie:
Tomasz Wyżyński
Ilustracja na okładce: Larry Rostant
Liczba stron:
352
Oprawa: Miękka
Format: 110mm x 175mm
ISBN: 978-83-7985-780-7
Cena: 15,00

Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz