"Nocna Zmiana" (1994 - Prima) [Książka] - Stephen King


Wydawnictwo Prima wydało tylko dwie pozycje w tej szacie graficznej w miękkiej oprawie. "Nocna Zmiana" oraz pierwszy tom "Marzeń i Koszmarów" (gdzie na okładce znajduje się ta sama grafika co na obwolucie pierwszego tomu wydania w twardej oprawie) . Kłopotliwe jest skatalogowanie tej pozycji, ponieważ na stopce redaktorskiej jest to samo co w wydaniu w twardej oprawie. Nawet okładka jest ta sama. Jednak numer ISBN jest późniejszy, więc należy przyjąć, że jest to wznowienie. Kolejne zaś, ukazało się w twardej oprawie, jednak pozbawionej obwoluty, już dzięki wydawnictwu Prószyński, które zaserwowało nam najnowsze w miękkiej ze skrzydełkami.

PS. Dzięki Mando i ingo za podpowiedź i korektę!


Z okładki:

Kolekcja dziewiętnastu opowiadań mistrza grozy - niezwykłych opowieści, w których horror i szaleństwo przyjmują niesamowitą, nieziemską postać, w których odgłosy dobiegające ze ścian i cienie pojawiające się przy łóżku są zawsze sygnałem, że w pobliżu czai się coś strasznego i groźnego. W świecie Stephena Kinga najzwyklejsze miejsca pod słońcem, jak szkoła, przystanek autobusowy, pralnia czy pole pszenicy mogą stać się terenem diabelskich igraszek...


Dedykacja:

Książka nie ma dedykacji

Tytuł oryginału: Night Shift
Rok premiery oryginału: 1978
Rok premiery w Polsce: 1994

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 1994
Wydawca: Prima
Tłumaczenie: Michał Wroczyński
Ilustracja na okładce: Chris Moore
Liczba stron: 384

Oprawa: Miękka
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 83-85855-45-9
Cena: 93,000


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Komiks powiązany z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. No to ja już napiszę o jakim błędzie ingo mówił. W Primie były 2 książki w miękkiej wydane w tej szacie graficznej - Nocna zmiana i pierwszy tom Marzeń i koszmarów. A Zielona mila w miękkiej oprawie była w innej szacie graficznej:-)

    PS. I ja chce by logo wróciło bo było genialne!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakręciłem się z szablonem:) Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś przeglądając posty wyłapawszy błędy komentował:)

    OdpowiedzUsuń