"Jesteśmy W Tym Wszyscy Razem" (2006 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Owen King


Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, ponieważ ta książka, to debiutancki zbiór opowiadań młodszego syna Kinga - Owena. Na całość składa się pięć tekstów, które być może nie oszałamiają swoją długością, ale czyta się je całkiem miło.


Z okładki:

Debiutancka książka Owena Kinga, młodszego syna Mistrza Grozy, Stephena, to zbiór zawierający cztery opowiadania i tytułową nowelę. Autor w niezwykły sposób potrafi zrozumieć makabrę czającą się w życiu pozornie zwyczajnych bohaterów: nastolatka wychowywanego tylko przez matkę i jego politycznie zaangażowanego dziadka, objazdowego dentysty, który z kilkoma traperami przebija się przez śnieżycę w górach, by dotrzeć do pacjentki, bejsbolisty z prowincjonalnej drużyny...
Klimat prozy Owena Kinga bliski jest atmosferze powieści ojca, czemu sprzyja sceneria, w której młody autor umieszcza swych bohaterów - małe miasteczka w stanie Maine, wielkie domy w Bangor, a także zmysł obserwacji i absurdalne poczucie humoru. Najbardziej interesują go wybory, których musimy dokonywać w konflikcie z otoczeniem lub z samymi sobą.


Dedykacja:

Kelly, najpiękniejszej dziewczynie z Yumy

Tytuł oryginału: We're All In This Together
Rok wydania oryginału: 2005
Rok wydania w Polsce: 2006
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Ilustracja na okładce: Jacek Kopalski
Liczba stron: 184

Oprawa: Miękka
Format: 145mm x 225mm
ISBN: 83-7469-357-6
Cena: 29,90

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz