"Gra Geralda" (2004 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Pierwsze wznowienie tej powieści w naszym kraju, w miękkiej oprawie, które ukazało się w 10 lat po pierwszym wydaniu, jest zarazem ostatnim w większym formacie, ponieważ kolejne ukazywały się z identyczną grafiką okładkową, ale już w kieszonkowym formacie. Pozycja ta posiada wydanie klubowe ze Świata Książki, w twardej oprawie z obwolutą.


Z okładki:

Mistrzowsko napisany horror psychologiczny, ukazujący kobietę w sytuacji ekstremalnej. Chcąc ratować życie, musi pokonać strach i wznieść się na szczyty swojej odwagi.
To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.


Dedykacja:

Książkę tę dedykuję, z wyrazami miłości i podziwu, sześciu dobrym kobietom: Margaret Spruce Morehouse, Catherine Spruse Graves, Stephanie Spruce Leonard, Anne Spruce Labree, Tabithie Spruce King, Marcelli Spruce

Tytuł oryginału: Gerald's Game
Rok premiery oryginału:
1992
Rok premiery w Polsce:
1994

Numer wydania w Polsce:
II
Rok wydania:
2004
Wydawca:
Albatros
Tłumaczenie:
Tomasz Wyżyński
Ilustracja na okładce: Larry Rostant
Liczba stron:
352
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7359-089-7
Cena: 26,90

Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz