Wydania kieszonkowe z wydawnictwa "Prima"


W latach 1998 - 1999, wydawnictwo Prima opublikowało na naszym rynku, serię książek Kinga, z cyklu Bestsellery światowej prozy. 
Ukazało się w ten sposób, począwszy od "Rose Madder", a na "Strefie Śmierci" skończywszy, 6 pozycji, które charakteryzują się żółtą barwą oprawy, oraz małą grafiką umieszczoną w kwadracie na froncie okładki.  Te grafiki są fragmentami tych, które zdobiły obwoluty pierwszych wydań owych powieści w wydawnictwie Prima. Wszystkie książki posiadają lakierowane miękkie oprawy bez skrzydełek i mały format, który można spokojnie zaliczyć do wydań kieszonkowych.

Każda z tych pozycji opatrzona jest informacją o numerze wydania, co znacznie ułatwia ich identyfikację, jednak żadna z nich nie jest premierą na naszym rynku.  Wszystkie są wznowieniami, o identycznej treści jak poprzednie wydania i nie posiadają nowych grafiki okładkowych, jednak mają niewątpliwy urok, choćby ze względu na fakt, że do dziś część z tych książek, to jedyne wydania kieszonkowe na naszym rynku, jak np "Carrie".


Tak oto prezentuje się ta seria wydawnicza w komplecie:

Zawartość Serii: ▼▲3 komentarze:

 1. Kurcze, ale ciężko dostać te żółte pockety!Ja posiadam póki co połowę z nich.Wogóle widzę, że uzupełniasz ostatnio swoją kolekcję tak by zebrać całe serie wydawnicze.Moje gratki! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałem 3, sprzedałem, kupiłem potem 1. Dostałem 4, dokupiłem Strefę Śmierci i mam komplet.
  Tak patrzę teraz po półkach i jak czegoś mi brakuje po 1, albo 2 sztuki to szukam, żeby kupić, co by właśnie serie pokompletować, bo miałem tak wszystkiego po trosze.

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie tak było na początku, teraz to jakoś zaczyna wyglądać :-)Chociaż jak widzę jakąś okazje to od razu kupuje :-)

  OdpowiedzUsuń