Pozycje opublikowane przez wydawnictwo "Świat Książki"


Na cały dorobek publikacyjny Kinga, z wydawnictwa "Świat Książki" składają się dwie serie wydawnicze. W twardej oprawie z obwolutą, oraz saga "Mroczna Wieża". Jednak są to specyficzne wydania bo klubowe.

Wydawnictwo "Świat Książki" zadebiutowało Kingiem w 1995 roku, publikując klubowe wydanie "Dolores Claiborne", które posiadało twardą oprawę, oraz białą obwolutę. W takiej koncepcji pojawiło się do 2000 roku 9 pozycji i wydawnictwo pożegnało się na 3 lata z Kingiem.Powróciło na nasz rynek z sagą "Mroczna Wieża" w 2003 roku. Jednak ta seria wydawnicza nie posiada już obwolut, a lakierowane twarde oprawy. Ostatni jej tom, który ukazał się w 2007 roku był jednocześnie ostatnią pozycją Kinga, jaką ten wydawca opublikował na naszym rynku.


Oprócz "Zielonej Mili", wszystkie pozycje wydane przez "Świat Książki" są wydaniami licencyjnymi, początkowo wydawnictwa Prima, czyli seria z obwolutami, a później Albatros, czyli seria "Mroczna Wieża" i żadna nie jest premierą na naszym rynku. Specyficzne jest jedynie wspomniane wydanie "Zielonej Mili", z racji tego, że jest pierwszym wznowieniem na naszym rynku w twardej oprawie.

W związku z tym, że wszystkie publikacje są wydaniami klubowymi, nie posiadają informacji o numerze wydania i nie uwzględnia się ich przy liczeniu takowych.


Tak prezentują się wszystkie pozycje z tego wydawnictwa jakie ukazały się na naszym rynku:

Zawartość Kompletu: ▼▲Brak komentarzy:

Prześlij komentarz