Seria Pi z wydawnictwa "Albatros"


Wydawnictwo Albatros zadebiutowało na liście polskich wydawców Kinga publikując w 1999 roku "Zieloną Milę" właśnie w tej serii wydawniczej. Sześć lat później wraz z publikacją "Regulatorów" i "Rose Madder" w 2005 roku, przestały ukazywać się dzieła Kinga w tej serii.

Jednolita szata graficzna, wyróżnia się obecnością na froncie okładki litery Pi, od której wzięła swoją nazwę cała seria. Okładki są białe, a grafika znajduje się jedynie na ich froncie i przedniej zakładce. Tył jest okraszony czarno białym zdjęciem Kinga, na grzbiecie zaś znajduje się symbol listka.

W ramach tej serii ukazało 10 tytułów, z tym że debiutancka "Zielona Mila" doczekała się reedycji z inną grafiką okładkową, więc na całość składa się 11 pozycji. Żadna z nich nie jest jednak premierą na naszym rynku, ponieważ wszystkie te pozycje ukazały się wcześniej nakładem wydawnictwa Prima.

Mimo wszystko mają wartość kolekcjonerską, chociażby przez fakt, że po raz pierwszy w tej serii ukazały się w jednym tomie, pozycje dzielone przez Primę, na pół. Poza tym, część z tych książek to pierwsze na naszym rynku wydania w miękkiej oprawie, pozycji które wcześniej ukazały się jedynie w twardej oprawie.

Wydania są opisane jako I-sze (lub kolejne, gdyż każdy dodruk z tej serii był traktowany jako kolejne wydanie), nie uwzględniając tych z wydawnictwa Prima, jednak są adnotacje informujące czytelnika, że dana pozycja ukazała się premierowo jego nakładem na naszym rynku.


Tak prezentuje się ta seria w komplecie:

Zawartość Serii: ▼▲1 komentarz:

  1. Najnudniejsza seria Albatrosa, teraz rozumiem dlaczego z tamtego okresu mam tylko jedną książkę Albatrosa a mnóstwo Prószyńskich;) same okładki też nudne, jedynie Rose Madder, Marzenia i koszmary i Gra Geralda mi się podobają. Szkoda że ta ostatnia i Dolores nie doczekały się przez tyle lat normalnego wznowienia.

    OdpowiedzUsuń