Wydania kieszonkowe z wydawnictwa "Albatros" - seria druga


Po kilku latach od premierowej publikacji w formacie kieszonkowym powieści Kinga, wydawnictwo Albatros odświeżyło tę serię. Niestety zmiany skończyły się jedynie na grzbietach książek, bo o ile w pierwszej serii część grafiki okładkowej zachodziła na nie tworząc całość, o tyle tym razem wydawca zdecydował się na jednolity kolor, będący przedłużeniem tyłu oprawy.
Reszta pozostała bez zmian począwszy od formatu, poprzez ilość stron, a na grafice okładkowej skończywszy.

Właśnie w takiej szacie graficznej zostały wznowione, od 2006 roku do 2009, powieści Kinga już wydane wcześniej w tym formacie, z pominięciem "Dolores Claiborne", zamiast której po raz pierwszy w takim formacie w wydawnictwie Albatros pojawili się "Regulatorzy".

Na całość serii, składa się więc, tak jak i w poprzedniej 8 tytułów, przy czym żaden z nich nie jest premierowy, bo są to jedynie kolejne wznowienia.
"Zielona Mila" była publikacją, którą wydawnictwo Albatros rozpoczęło poprzednią serię wydań książek Kinga w tym formacie i jest jednocześnie ostatnią w tej.

Wydania opisane są, jak to w Albatrosie bywa, bardzo skrupulatnie z uwzględnieniem dodruków w ramach serii, oraz adnotacją które to już w formacie kieszonkowym, stąd dosyć wysokie numery pojawiają się na stopce redaktorskiej, które bardziej komplikują niż ułatwiają rozpoznanie wydania.


Cała seria wygląda tak:

Zawartość Serii: ▼▲Brak komentarzy:

Prześlij komentarz