"Szkieletowa Załoga" (2011 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Jest to pierwsze wydanie w formacie kieszonkowym, tego zbioru opowiadań Kinga. W zasadzie jest to miniatura poprzedniego wydania, ponieważ użyta została taka sama szata graficzna, łącznie z czcionką na grzbiecie. Za grafikę okładkową służy więc plakat ekranizacji "Mgły", a czcionka tytularna jest żółta. Książka ukazała się tak jak i dwa poprzednie wydania nakładem wydawnictwa Prószyński.


Z okładki:

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, rozbudowanych powieści o wielu przeplatających się wątkach, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze (po raz pierwszy prezentowanym polskim czytelnikom) dowodzą ponad wszelką wątpliwości, że wybitny powieściopisarz jest również znakomitym twórcą krótkich form literackich. Te doskonale skonstruowane, oparte na zaskakująco, oryginalnych pomysłach i oczywiście wspaniale napisane opowiadania dają miłośnikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle samo satysfakcji co najobszerniejsze z jego powieści.


Dedykacja:

Ta książka jest dla Arthura i Joyce Greenów

Tytuł oryginału: Skeleton Crew
Rok premiery oryginału: 1985
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: III
Rok wydania: 2011
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik, Dorota Malinowska, Paulina Braiter, Rafał Wilkoński, Danuta Górska, Maciejka Mazan, Jan Pyka, Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: The Weinstein Company
Liczba stron: 670

Oprawa: Miękka
Format: 110mm x 175mm
ISBN: 978-83-7648-717-5
Cena: 11,99


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

2011


Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz