Wydania kieszonkowe z wydawnictwa "Albatros" - seria trzecia


Trzecia seria wydań kieszonkowych z wydawnictwa Albatros rozpoczęła się w 2009 roku i objęła do 2012 roku, kiedy została zakończona, osiem tytułów. Jednak w przeciwieństwie do drugiej serii, liczącej tyle samo tytułów, w tej pojawiła się powieść "Dolores Claiborne", w miejsce "Regulatorów". Reszta pozycji, to zdublowane tytuły z poprzedniej serii wydań kieszonkowych, co oznacza, że nie dopatrzymy się tutaj jakiejkolwiek nowości wydawniczej, a jedynie wznowienia.

W ten oto sposób, niemożliwym stało się zebranie wszystkich tytułów, jakie Albatros opublikował na naszym rynku, w tej formie, w jednolitej szacie graficznej. Wspomniana "Dolores Claiborne" pojawiła się już w pierwszej serii tych wydań, jednak zniknęła w drugiej, żeby pojawić się w tej, kosztem "Regulatorów", których wydanie kieszonkowe istnieje jedynie w drugiej serii.

Wydania, w ramach tej serii, posiadają takie same grafiki okładkowe, jak w poprzednich dwóch, z tą różnicą, że nie zajmują całego frontu oprawy. Inna jest także czcionka okładkowa, a tytułu są pisane z małej litery - ot fanaberia wydawcy. Grzbiety mają jednolity kolor jak w przypadku poprzedniej serii tych wydań, jednakże ich kolory są odrobinę bledsze.

Numery wydań, które są umieszczone na stopce redaktorskiej, uwzględniają wszystkie wcześniejsze wydania tych pozycji w Albatrosie, wraz z dodrukami, więc przy niektórych pozycjach są wręcz mylące i posiadają imponujące liczby.


Cała seria prezentuje się tak:

Zawartość Serii: ▼▲1 komentarz:

  1. Tak patrze na ostatnie zdjęcie twojej kolekcji i aż dech zapiera!!!!Naprawdę ładnie się teraz prezentuje :) Pozdro

    OdpowiedzUsuń