"Dallas '63" (2011 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Pierwsze w naszym kraju wydanie tej powieści. Ukazała się ona w naszym ojczystym języku w tym samym roku, a nawet dniu, w którym była światowa premiera. Książka kontynuuje linię wydawniczą Prószyński i S-ka, miękkich opraw ze skrzydełkami, z logo wydawcy na grzbiecie, w której autorem okładek jest Chong. Tytuł został całkowicie zmieniony przez polskiego wydawcę, ale odnosi się do treści książki, więc jest do zaakceptowania. Objętościowo powieść niewiele ustępuje poprzedniej, czyli "Pod Kopułą", jednak grafika okładkowa już nie jest na tak wysokim poziomie jak przy wspomnianej powieści.


Z okładki:

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennydy'ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec?
Jake Epping to nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls. Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia prezydenta Kennedye'go. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Odwald i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake'a - życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.


Dedykacja:

Zeldzie Cześć, kochanie, witaj na imprezie.

Tytuł oryginału: 11/22/63
Rok premiery oryginału: 2011
Rok premiery w Polsce: 2011

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2011
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 860

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-7648-967-4
Cena: 49,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz