"Dallas '63" (2013 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Dość ciekawe wznowienie na naszym rynku, będące pierwszym u nas wydaniem książki Kinga, w znanym od dawna na zachodzie formacie Large Print. Ze względu na swoją objętość, przy tak dużej wielkości liter, treść została podzielona na dwa tomy. Grafika okładkowa jest jak w wydaniu normalnym, jednak oprawa pozbawiona jest skrzydełek, a format książki zbliżony jest do B5. Sama zawartość jest identyczna z normalnym wydaniem.


Z okładki:

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennydy'ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec?
Jake Epping to nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls. Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia prezydenta Kennedye'go. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Odwald i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake'a - życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu. Dallas `63 to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.


Dedykacja:

Zeldzie Cześć, kochanie, witaj na imprezie.

Tytuł oryginału: 11/22/63
Rok premiery oryginału: 2011
Rok premiery w Polsce: 2011

Numer wydania w Polsce: Duże Litery
Rok wydania: 2013
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 1270

Oprawa: Miękka
Format: 160mm x 235mm
ISBN: 978-83-7961-272-7
Cena: 60,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Mam tylko nadzieję, że nie zaprzestaną tworzyć standardowej wersji tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno nie, to tylko publikacja dla osób z problemami ze wzrokiem.

    OdpowiedzUsuń