"Sklepik Z Marzeniami" (2014 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Pierwsze wydanie tej powieści na naszym rynku, w jednym tomie w twardej oprawie. Pierwotnie książka była wydana w tomach przez wydawnictwo Prima. Książka ta posiada również swoje klubowe wydanie ze Świata Książki. Prezentowane wydanie posiada nową grafikę okładkową, w porównaniu z poprzednimi z tego wydawnictwa i zachowuje walory serii wydań w twardej oprawie.


Z okładki:

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarna magią? Jaka cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość - bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...


Dedykacja:

Dla Chrisa Lavina, który nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania - jedynie na te, które się liczą.

Tytuł oryginału: Needful Things
Rok premiery oryginału: 1991
Rok premiery w Polsce: 1996

Numer wydania w Polsce: VI
Rok wydania: 2014
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: David Shwatal
Liczba stron: 672

Oprawa: Twarda
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7885-806-5
Cena: 43,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

7 komentarzy:

 1. Wydanie świetne, ale Albatros trochę przesadza z tymi szczegółowymi opisami. Opis powinien być krótki zwięzły i zachęcać do przeczytania książki. O ile ten jest jeszcze w miarę ok, to opis Toma Gordona z tej serii to jakieś nieporozumienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzieliście nowe okładki kolejnych książek z Albatrosu? Np. Cujo. Brzydszego frontu chyba nie dało się wybrać. Mam szczerą nadzieję, że to zmienią. Wznowić mają też To oraz Bastion. Pewnie grzbiety będą miały już czarne napisy. A oto moja Kingowska kolekcja :D - http://www.gry-online.pl/galeria/forum/1/444498170_40.jpg

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, ubolewam zwłaszcza nad 'To' bo będę zmuszony do zakupu:/ Bastion jest niezły, ale i tak szukam na aukcjach wydanie Zysku. Za to cieszy mnie Bezsenność bo nie mam tej książki a okładka jest bardzo dobra.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zastanawia, czy nowa okładka Bastionu odzwierciedla to, co się w książce dzieje. Pytam, bo nie czytałem, a jestem ciekaw.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie, nawiązując do opisu, który wspomina o zdziesiątkowaniu populacji światowej przez super grypę, można powiedzieć że tak. Tyle, że ta cegła nie jest o tym. Trochę to tak, jak by dać na okładkę Misery rozbity samochód. Niby coś wspólnego z fabułą, ale z tyłka wzięte.

  OdpowiedzUsuń
 6. Key Pi fajna kolekcja, widzę, że na razie wolisz Prószyńskiego;)

  OdpowiedzUsuń
 7. NoBoDy_FuN - Tak myślałem.

  Michał Dżi. - Dzięki. No tak wyszło, że pozycje Prószyńskiego bardziej mnie zainteresowały. Teraz to się pomału zmienia, ale jeszcze pociągnę trochę tego wydawcę, zanim przejdę na Albatrosa.

  OdpowiedzUsuń