"Chudszy" (2016 - Albatros) [Książka] - Richard Bachman (Stephen King)


Pierwsze kieszonkowe wydanie tej pozycji na naszym rynku. Powieść w oryginale była wydana pod pseudonimem Bachman, co zostało uwzględnione przez wydawcę, poprzez stosowny dopisek na froncie oprawy. Książka posiada wszelkie walory serii wydawniczej, w ramach której się ukazała. Autorem grafiki okładkowej, podobnie jak w poprzednim wydaniu, tylko w większym formacie, jest Darek Kocurek. Warto wspomnieć, że jest to jedna z niewielu już pozycji na naszym rynku, która do dziś nie doczekała się wydania w twardej oprawie.


Z okładki:

MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH OPOWIEŚĆ O CZŁOWIEKU, KTÓRY PADA OFIARĄ CYGAŃSKIEJ KLĄTWY
Billy Halleck jest ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Przykładny mąż, kochający ojciec, wzięty adwokat. Gdyby nie poważna nadwaga zagrażająca jego zdrowiu, należałby do tych nielicznych szczęśliwców, którzy nie mają żadnych problemów. Wszystko się zmienia, kiedy wracając samochodem z przyjęcia, potrąca Cygankę. Mimo że kobieta umarła, wyrok sądu jest uniewinniający. Czyżby przebiegłemu prawnikowi znowu się udało?
Nie tym razem. Stary Cygan, oburzony orzeczeniem sądu, patrząc na Billy’ego, szepcze tylko jedno słowo: CHUDSZY. I wtedy się zaczyna.


Dedykacja:

Książka nie ma dedykacji

Tytuł oryginału: Thinner
Rok premiery oryginału: 1984
Rok premiery w Polsce: 1997

Numer wydania w Polsce: V
Rok wydania: 2016
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: Darek Kocurek
Liczba stron: 408

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 110mm x 175mm
ISBN: 978-83-7985-782-1
Cena: 15,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz