"Amerykański Wampir 7" (2016 - Egmont) [Komiks]


Siódmy tom komiksu "Amerykański Wampir", to początek nowej, i kontynuacja starej historii, który autorzy określili jako drugi cykl. Tom ten zawiera treść publikowaną wcześniej w oryginale, w formie zeszytów. Na naszym rynku, ukazało się wyłącznie to zbiorcze wydanie. Polskie wydanie tego tomu, jak i innych z tej serii, niczym nie odbiega od oryginalnej zbiorczej publikacji.


Z okładki:

Jest rok 1965 - minęło dziesięć lat, odkąd amerykańskie wampiry spotkały się po raz ostatni. Skinner Sweet i Pearl Jones zawarli wtedy sojusz i rozstali się, mając nadzieję, że już nigdy się nie spotkają.
W tym czasie Ameryka bardzo się zmieniał: rozpoczął się wyścig kosmiczny, modna się stała kontrkultura, a na drugim końcu świata wybuchła wojna wietnamska. Pearl powróciła na rodzinną farmę w Kansas, gdzie urządziła azyl dla młodych krwiopijców uciekających zarówno przed ludźmi, jak i innymi wampirami. A Skinner stał się nieco odmiennym drapieżcą niż dotychczas - teraz napada na przemytników broni i handlarzy narkotyków działających na granicy z Meksykiem.

Tytuł oryginału: American Vampire Volume Seven
Rok premiery oryginału: 2014
Rok premiery w Polsce: 2016

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2016
Wydawca: Egmont
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Ilustracja na okładce: Rafael Albuquerque
Liczba stron: 144
Oprawa: Twarda
Format: 170mm x 265mm
ISBN: 978-83-281-1636-8
Cena: 69,99


Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz