"Carrie" (2013 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


W związku z premierą kinową trzeciej ekranizacji, debiutanckiej powieści Kinga, pojawiło się na naszym rynku wznowienie tejże, z grafiką okładkową z plakatu filmowego. Sama treść jest identyczna jak poprzednie wydanie, jednak oprawa odbiega częściowo od serii wydawniczej z logo wydawcy na grzbiecie. Czcionka tytularna jest zmieniona, a sama oprawa jest lakierowana.


Z okładki:

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.
Carrie to debiut Kinga. Wkrótce na ekrany polskich kin wejdzie nowa ekranizacja powieści, w rolę głównej bohaterki wcieliła się Chloe Grace Mortez, natomiast jej matkę zagrała Julianne Moore.


Dedykacja:

Dla Tabby, która mnie w to wpakowała - a potem mnie z tego wyciągnęła.

Tytuł oryginału: Carrie
Rok premiery oryginału: 1974
Rok premiery w Polsce: 1990

Numer wydania w Polsce: VIII
Rok wydania: 2013
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Danuta Górska
Ilustracja na okładce: Motion Picture Artwork and Photograpfy
Liczba stron: 206

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-7839-631-4
Cena: 32,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

1996


Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

4 komentarze:

 1. Potworek. Szukam pierwszego Prószyńskiego w miękkiej (uwielbiam tamtą serię), ale trudno dostać na Allegro w stanie bardzo dobrym:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze z Prószyńskiego też mam lekko podniszczone, ale z taką samą grafiką jest kilka innych wydań, więc jest alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jest alternatywa ale pierwsza seria Prószyńskiego w miękkich to moja ulubiona. Brakuje mi tylko Carrie (z tych które chcę mieć, bo np. Podpalaczke zdecydowałem się na ładniejszą miękką Albatrosa)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że zdążyłem zakupić poprzednie wydanie. :D Tego bym za darmo nie chciał.

  OdpowiedzUsuń