"Marzenia I Koszmary" (2013 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Premierowe wydanie na naszym rynku, w jednym tomie, w twardej oprawie, zbioru opowiadań. Poprzednie wydania w takowej, były podzielone na tomy. To ukazało się nakładem wydawnictwa Albatros i posiada nową grafikę okładkową, w stosunku do wcześniejszych publikacji, zarówno w kieszonkowym, jak i większym formacie.


Z okładki:

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy uzupełniony jego osobistym komentarzem, w którym autor wyjaśnia źródła swojej twórczej inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie! W tej antologii mrocznych historii nic nie jest tym, czym się wydaje...
Dziennikarz poszukujący sensacyjnego tematu do reportażu natrafia na ślad pilota-wampira, którego zagadkowe pojawienia się na odległych od siebie lotniskach są zawsze zwiastunami kolejnych morderstw... Podstarzały nauczyciel poświęca siedem lat życia, by w bardzo niecodzienny sposób zemścić się na zabójcy swojej żony... W gabinecie detektywa Umneya zjawia się tajemniczy gość twierdząc, iż Umney jest jedynie tworem jego pisarskiej wyobraźni... Czterdzieści lat po śmierci Sherlocka Holmesa doktor Watson wspomina zagadkę morderstwa, którą rozwikłał szybciej od swego sławnego przyjaciela...


Dedykacja:

Książka nie ma dedykacji

Tytuł oryginału: Nightmares And Dreamscapes
Rok premiery oryginału: 1993
Rok premiery w Polsce: 1995

Numer wydania w Polsce: VIII
Rok wydania:
2013
Wydawca:
Albatros
Tłumaczenie:
Michał Wroczyński, Witold Nowakowski
Ilustracja na okładce:
sattva78/Shutterstock
Liczba stron:
752
Oprawa:
Twarda
Format:
125mm x 195mm
ISBN:
978-83-7885-763-1
Cena:
44,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Komiks powiązany z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Świetne wydanie z bardzo dobrą okładką, dobrze, że nie kupiłem poprzedniego wydania (nie było złe, ale przy tym się chowa). A 4 po północy jeszcze lepsze, oby A.K. nie zmienił okładki w ostatniej chwili. Tylko kiedy wznowienia reszty książek?? W okresie przed gwiazdkowym tylko Sklepik z Marzeniami i Oczy Smoka? Mało!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też się bardzo podoba to wydanie. Wielka cegła, ładnie oprawiona. Lepiej niech Albatros wznawia mniej, ale w ten sposób, niż ma zalewać rynek wydaniami w miękkiej oprawie z koszmarnymi okładkami.

    OdpowiedzUsuń